× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ОПОРА: на Вінниччині продовжують фіксувати порушення на дільницях

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували видачу бюлетеня без паспорта та двох виборців у кабінці для голосування.

За останньою інформацією, станом на 12:35, у селі Губник Гайсинського району (ДВК №050215) одній людині було видано бюлетень без пред’явлення паспорта.

У коментарі спостерігачу ОПОРИ секретар дільничної виборчої комісії сказала, що вона цього не бачила.

Відповідно до пунктів 1, 7, 8 частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України» документом, який підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України, військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби) та тимчасове посвідчення громадянина України. Ці документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях (частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України»). Видача бюлетеня виборцю без пред’явлення паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 Кримінального кодексу України, що карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

А у місті Ладижин (ДВК №051633) до кабінки для голосування зайшло дві особи. На зауваження спостерігача ОПОРИ чоловік відповів, що вони подружжя, тому мають право це робити. Ніхто з членів комісії на ситуацію не відреагував.

Відповідно до частини 4 статті 76 Закону України «Про вибори резидента України»: виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні (кімнаті) для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів.

 

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору