× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ОПОРА: на Вінниччині голосували за закордонними паспортами

На Вінниччині спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували чергове порушення – видачу бюлетенів за закордонними паспортами та без пред’явлення паспорту громадянина України.

Повідомляють, що на виборчій дільниці у Могилеві-Подільському (№051640) видали бюлетень виборцю, яка пред’явила закордонний паспорт, що є порушенням виборчого законодавства. До речі, жінка ще є членом комісії і також має довідку про зміну місця голосування.

– У нас є посібник для членів дільничних виборчих комісій, які дала нам окружна виборча комісія, і тут написано, що виборчий бюлетень видається виборцю лише за умови пред’явлення ним одного з документів (частина 2 стаття 2 закону України): паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, військовий квиток, тимчасове посвідчення громадянина України, картка установи виконання покарань або слідчого ізолятора. Ми видавали бюлетень, опираючись на цю норму закону, – прокоментувала ситуацію голова ДВК.

Подібні порушення були зафіксовані у місті Ладижин. Там, на виборчій дільниці №051633, виборцю було видано бюлетень за закордонним паспортом та пред’явленням ксерокопії паспорта громадянина України.

Спостерігачі ОПОРИ також повідомляють, що без пред’явлення паспортів видавали бюлетені на виборчих дільницях №051251 (село Володимирівка, Хмільницького району) та №050241 (село Ладижинські Хутори Гайсинського району).

Відповідно до пунктів 1, 7, 8 частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України» документом, який підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України, військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби) та тимчасове посвідчення громадянина України. Ці документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях (частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України»). Документи, зазначені у пунктах 2-4 частини другої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України.

Видача бюлетеня виборцю без пред’явлення паспорта містить ознаки порушення статті 158-1 Кримінального кодексу України, що карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині зафіксовано 35 повідомлень про порушення на виборах

Раніше керівник обласного осередку комітету виборців України Владислав Телень пояснював, що громадяни можуть голосувати з ID-картками, а члени ДВК не мають права вимагати підтвердження місця проживання чи реєстрації особи. Виборцю достатньо лише бути в списку та мати при собі документ. Перевіряти реєстрацію та навіть наявність вклеєних фото у 25 чи 45 років права не мають.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору