Операція «Чистий автобус»: у Вінниці показали єдину в Україні міську мийку для автобусів. ФОТО

Хто хоч раз мив звичайний автомобіль вручну, розуміє, скільки потрібно часу, аби все відмити до блиску. А уявіть, якщо це – величезний пасажирський автобус? А якщо таких автобусів – понад півсотні?..

Дотепер у Вінниці увесь автобусний парк, що обслуговує майже 400-тисячне місто, комунальники мили вручну. Таких автобусів в місті – 64 штуки, з яких 50 – щоденно виходить на маршрут. І якщо влітку помити все це «залізо» ще більш-менш зручно, то взимку – справжнє випробування. Зрештою, Вінниця в цьому плані не унікальна – абсолютно всі міста України миють свої автобуси руками. Так було до сьогодні.

7 грудня 2017 року Вінниця стала першим містом в Україні, яка робитиме чистим власний комунальний транспорт за допомогою автоматизованої системи. Виглядає все це як звичайна автоматична автомийка, однак значно більша. Сюди може заїхати будь-який транспорт висотою до 4,25 метрів та шириною до 2,9 метрів. За годину система може помити чотири таких автобуси, на кожен іде приблизно 15 хвилин.

   

  • Тепер ми можемо помити абсолютно увесь наш рухомий склад за добу, – говорить керівник «Вінницької транспортної компанії» Михайло Луценко та уточнює, що тепер на це витрачається значно менше води, ніж раніше.

Справа в тому, що на кожен наступний автобус мийка витрачає лише 15% «свіжої» води, усі інша рідина – це вода, використана для мийки попереднього автобусу.

   

Загалом встановлення такого комплексу обійшлося місту в 3,5 мільйонів гривень.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору