× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Оновлена” Христина Соловій та пасивна публіка: “принцеса лемків” виступила на Дні Європи у Вінниці. ФОТОРЕПОРТАЖ

Нові та вже відомі композиції, новий колектив та дещо пасивна вінницька публіка. Христина Соловій сьогодні вперше виступила у Вінниці з новими музикантами.

Сьогодні центр Вінниці вдосталь наповнений різноманітною музикою. Хедлайнеркою музичної сцени на Майдані Незалежності стала українська співачка, суперфіналістка шоу «Голос країни» та підопічна Святослава Вакарчука. Дівчина вперше виступила у Вінниці з новими музикантами. Минулого разу для вінничан Соловій виступала з ангіною та температурою проте отримала 100% віддачі глядачів.

«Принцеса лемків» Христина Соловій: «Нам ще Крим повертати – не розслабляймося!»

Цього разу Христина приїхала до нашого міста привітати вінничан з Днем Європи та поділитися своїми старими і новими композиціями. Христина Соловій славиться тим, що надає лемківським пісням нового звучання. Цього разу концерт не став виключенням. Вокалістка виконала декілька лемківських пісень, які, схоже, багатьом вінничанам були незнайомі та незрозумілі.

У натовпі можна було почути фрази «Про що вона співає?», «А хто це така?». Загалом аудиторія поділилася на тих, хто випадково проходив поруч і вирішив послухати та тих, хто підспівував та дійсно знайомий з творчістю Христини.

– Ви цю пісню чули багато разів на весіллях українських, але вона зараз прозвучить по-новому.

 

Звучання Христини із новими музикантами також нове, як і поведінка на сцені. Помітно, що колектив ще не дуже зіграний в плані атмосфери на майданчику. Хоча, якщо говорити про звучання, то вже більше чутні клавішні та акустична гітара.

Підопічна Святослава Вакарчука в легкій сукенці та на високих підборах підтанцьовувала під жваві композиції, і вітер подекуди робив її сукню ще коротшою. Та за останній час Христина стала впевненіше та розкутіше поводитися на сцені.

– Мені дуже подобається ця погода, бо вона нагадує ранню весну, таку, коли я написала цю пісню, яка також ввійде до майбутнього альбому і називається «Про весну».

Якщо говорити про нові пісні Христини, то вони стали мелодійніші саме завдяки вдалому симбіозу клавішних та ударних. Тексти у вокалістки залишаються ліричними та дещо меланхолійними. Кохання, розлука, спогади, повернення в минуле та надії на майбутнє – все це можна знайти в її текстах, якщо вслухатися і абстрагуватися від шуму навколо.

Помітно було, що Христина намагається розворушити вінницьку публіку, але слухачі вперто відмовлялася гучно аплодувати, а інколи навіть підспівувати всім відомі пісні, які на сольних концертах співачки виконуються всім залом і з особливим шармом.

– Другий альбом буде таким легким, морським, весняним та квітковим, – анонсувала Христина та виконала пісню «Хвиля».

 – Я пишу насправді багато сумних пісень. Адже вважаю, що доки ми вдосталь не посумуємо, не виплачемо всі сльози, доти нам не буде повністю весело, – цими словами Христина Соловій виконала один з потенційних хітів майбутнього альбому «Фортепіано».

Глядачі в перших рядах відразу дістали камери та почали знімати і навіть підтанцьовувати.

– Я зараз вас попрошу не знімати нічого, а просто поспівати зі мною. Це така давня українська традиція – наша єдність в тому, що ми робимо щось разом. Зараз ми будемо співати разом.

Разом із Христиною хіти «Тримай» та “Хто як не ти” співали не всі, але атмосфера на Майдані стала спокійнішою та меланхолійнішою. Вже після цього артистка закликала вінничан та гостей міста заспівати разом з нею народну пісню «Несе Галя воду», яка отримала більше важке та мелодійне звучання завдяки музикантами Соловій.

 – Нам треба побудувати ще дуже багато мостів і в першу чергу мостів минулого з майбутнім, тому що без минулого немає майбутнього, – сказала Христина та виконала лемківську пісню “Під облачком”.

Нагадаємо, що сьогодні у Вінниці вже встановили рекорд України з наймасовішого танцю, стронгмен Грачов протягнув 14-метровий автобус зі школярами, черлідерки зі всієї країни змагалися на чемпіонаті, Петро Порошенко заявив про вихід України з СНД, а в середмісті Вінниці зібралися десятки тисяч людей.

Що ще очікує вінничан у вечір та ніч Європи – читайте у повній програмі святкування на Vежі.

Фото Андрія Завертаного

 

 

 

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору