Онлайн-музей: вінницькі краєзнавці влаштовують Facebook-експозиції

Щоб привабити до Вінницького обласного краєзнавчого музею якомога більше відвідувачів, адміністрація закладу вирішила скористатися «силою» соціальних мереж.

Проект «Експонат тижня» полягає у тому, що раз на тиждень співробітники музею обирають один із предметів експозиції музею та завантажують його світлину на свою сторінку у Фейсбук. До кожного експонату додається коротка довідка про унікальність та особливість того чи іншого предмету. Окрім того, на сайті музею також можна здійснити 3D-тур експозицією.

Читайте також: ТОП-5 «не форматних» музеїв Вінниці: від єврейського кота до «антиросійських» марок УНР

«Це, можливо, буде експонат, якого Ви не помітили, проходячи залами музею, і про який навіть не завжди розповідають екскурсоводи. Проте, він має значну музейну цінність, цікаву історію побутування, «розповідає» про події минувшини чи навіть людські долі» – зазначається на сторінці музею.

Перший експонат – «Королева молюсків «Тридакна Велетенська» – виклали у соціальну мережу ще 26 вересня. Як йдеться у описі до нього, саме цей молюск є свідченням того, що територію області близько 8-10 мільйонів років тому частково вкривало Сарматське море. Цей найбільший з двостулкових молюсків був знайдений на території Могилів-Подільського району Вінницької області та переданий до музею 1951 року. До речі, саме про тридакну згадується у відомому романі Жюля Верна «20 тисяч льє під водою».

Читайте також: Доступність мистецтва та історії: чи можуть люди з інвалідністю потрапити у вінницькі музеї? ОГЛЯД

Та врешті, отримавши інформацію онлайн, варто побачити все на власні очі. Адреса Вінницького обласного краєзнавчого музею: вулиця Соборна, 19. Телефони: 0432 674 946. Графік роботи: (щодня, крім понеділка) з 10:00 до 18:00 (каса працює до 17:00). Вартість квитків для дітей та студентів – 10 гривень, для дорослих – 20 гривень.

Позначки: , , , , , , , , ,

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією