× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Офіцер ЗСУ із Вінниці здобула перемогу на мистецькому конкурсі в Лондоні. ВІДЕО

Вінничанка Наталія Жижко, яка є офіцером частини № 1660, почала малювати картини маслом лише два роки тому. Відтоді вона мала кілька персональних виставок, а нещодавно її полотна визнали кращими на мистецькому конкурсі за кордоном.

В лютому у Вінниці відбулася персональна виставка вінницької художниці Наталії Жижко. Впродовж місяця картини офіцера Збройних Сил України можна було переглянути в приміщенні Сьомого апеляційного адміністративного суду. Там вона представила понад 20 картин: пейзажі, портрети і натюрморти, виконані олією на полотні у стилях імпресіонізму та реалізму.

Журналістам «UA:Вінниця» Наталія Жижко розповіла, що навчалася в художній школі, однак ще в дитинстві. За тим 25 років життя присвятила армії, а повернутися до малювання вирішила лише два роки тому. Жінка купила фарби, пензлі та полотна і того ж дня намалювала картину з жовтими трояндами. Так вона зрозуміла, що навичок в цій справі ще не втратила.

– Я зрозуміла, що без цього просто не можу далі жити. Як казав мій вчитель, «якщо в людині живе вірус живопису, то рано чи пізно він все-таки вирветься». Мабуть, він у мене вирвався, – поділилася Наталія Жижко.

Жінка розповіла, що малювання для неї – кращий відпочинок, а робить це тоді, коли нікого немає вдома, і є час зосередитися. Так, за два роки у її доробку з’явилося близько 70 робіт. Кілька з них придбали до Німеччини та Італії.

– Вона вибрала для себе непростий шлях, тому що не малюючи якийсь час, і потім взявши пензля до рук, вона зразу взяла реалістичні роботи, – розповіла мистецтвознавиця Оксана Колесніченко.

А віднедавна Наталія Жижко відкрила для себе нову техніку – пише картини на темному полотні.

– В художньому фонді я побачила темні холсти. Вони були і коричневі, і чорні. Я подумала спробувати, що то таке є, і взяла декілька додому. Спочатку навіть не знала, що маю з ними зробити, а потім ідея прийшла якось сама, – розповіла Наталія Жижко. – Першою картиною, яку я написала на чорному холсті, була моя собака такса. Мені сподобалася техніка, відчуття цього холста, контраст… Потім була сова, білка та інші.

Власне, саме з такою картиною, під назвою «Білочка», художниця перемогла у міжнародному мистецькому конкурсі «Golden Time», який відбувся на початку березня у Лондоні. Вінничанка зайняла там одразу два призових місця: перше і третє. Іншою «переможною» для неї картиною став «Зимовий пейзаж».

– Білочку я писала, мабуть, години чотири. Вона виконана розмитою такою технікою. Прописувала деталі пензликом тоненьким. А «Зимовий пейзаж» я написала в січні місяці після інтерв’ю, в якому мене запитали, яка найулюбленіша пора року. Я сказала, що зима, а потім, коли прийшла додому, зрозуміла, що в мене жодної картини про зиму немає, – поділилася художниця.

Колеги Наталії Жижко кажуть, що творчість допомагає їй «розвантажити морально» не лише себе, а й навіть своїх підлеглих. А одна з відвідувачок виставки зізналася, що історія художниці надихнула і її спробувати творити щось своє.

Фото картин natalid-art.com

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору