Одне із ста міст: Макс Кідрук презентує у Вінниці свій новий роман «НОІМ»

100 презентацій за три місяці, невеличкі містечка та обласні центри, бібліотеки, музеї, будинки культури, галереї, хаби, театри та готелі —  все це заради того, щоб познайомити читачів з новою книгою та поспілкуватися. Письменник Макс Кідрук з кінця вересня відправляється у тур, а до Вінниці та декількох районних центрів області завітає в листопаді.

Макс Кідрук один з найбільш відомих та продуктивних українських письменників. Фанати з нетерпінням чекають кожної його нової книги та щоразу під час презентацій заповнюють приміщення вщент. Мандрівник та популяризатор науки востаннє був у Вінниці під час фестивалю Coda Fest минулої осені. Тепер письменник порадує вінничан новим містичним романом «Не озирайся і мовчи» (НОІМ) вже 20 листопада о 19.00 в приміщенні галереї XXI. Також презентації відбудуться у двох містах області — Козятині та Жмеринці 17 та 21 листопада відповідно.

«Не озирайся і мовчи» — це містичний роман з елементами жахів і техно. Твір зачіпає проблему спілкування між батьками та дітьми, дитячої жорстокості та підліткового бажання втечі від реальності.

Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з’являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся.
Життя сім’ї Грозанів раптово змінюється. Вони переїжджають до нового будинку, і чотирнадцятирічний Марк змушений піти до нової школи. Хлопець начитаний, розумний, але дуже сором’язливий — ідеальний об’єкт для цькування. Щодень більше замикаючись в собі, він мріє про світ, де немає знущань і безпричинної жорстокості. Одного дня Марк знайомиться із Сонею, дівчиною з паралельного класу, яка розповідає йому про існування такого світу і про можливість туди потрапити… просто скориставшись ліфтом у їхньому будинку. Хлопець не розуміє, навіщо Соня вигадує нісенітниці, які легко спростувати, але зрештою вирушає за нею. Він не підозрює, що звичайна мандрівка на десятий поверх загрожує чимось набагато гіршим за руйнування уявлень про реальний світ, – пишеться в анотації до книги.

  • Це те, що я люблю, і що називаю ситуативним хорором. Це коли вас страшенно лякає ситуація, коли я, як автор, придумав таку історію в яку ви повірили, і я описую ситуацію з героєм і вам стає страшно тому, що ви не знаєте, що буде наступної миті, а те, що може бути лякає вас до всирачки. Це буде книга зі значно глибшим, рельєфним, подвійним дном, ніж у «Зазирни у мої сни». Там буде багато речей з якими я хотів погратися, як автор, – розповів Макс Кідрук під час фестивалю «Ї».

Письменник додав, що там буде багато символів, від яких в уважного читача, любителя трилерів будуть просто «бігати мурашки по спині», але не від страху.

  • Для мене це дуже знакова книга і я дуже її чекаю. Даю гарантію, що після виходу «Не озирайся і мовчи» купа підлітків кинеться доламувати ліфтовий парк, який залишився нам у спадок від Радянського Союзу. Коли ви прочитаєте книгу, то зрозумієте чому. Насправді, ліфт – це теж символ, але страшний, – розповів виданню «Погляд» автор.

Макс говорить, що частково «НОІМ» буде про паралельні світи, але більше про усвідомлення нами часу. Не зраджує автор і тому, що завжди старається опиратися на наукове підгрунтя. Те ж саме буде в цій історії. І що дивовижно – це все реальні речі, які сьогодні вчені висловлюють з точки зору нашого розуміння квантової теорії, розуміння світу на мікроскопічному рівні.

Звичайно, багатьох може здивувати такий масштабний тур і презентації у невеличких містечках, але як розповів Vежі сам письменник, там також живуть люди і їм цікава література.

  • НОІМ є продовженням традицій, започаткованих у ЖН і ЗУМС, я впевнений, що ця історія здатна привернути увагу більшої аудиторії. Крім того, у мене нова менеджерка, котра здатна втілювати настільки масштабні та амбіційні проекти. Без Елли я б на таке божевілля не погоджувався б, – прокоментував таку увагу до нової книги Макс Кідрук.

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору