× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Одна “відмінниця” і три “двієчника”: у Вінниці назвали лідерів та аутсайдерів серед депутатів міської ради. ФОТО

Сьогодні, 16 серпня, в креативному просторі «Артинов» обговорювали успіхи та невдачі депутатів ВМР. В рамках заходу також презентували інтернет-ресурс «Атестація депутатів місцевих рад», на якому місцеві депутати матимуть свої рейтинги, а користувачі зможуть переглядати їх останню діяльність.

Організатором проекту «Атестація депутатів місцевих рад» виступив Одеський обласний комітет виборців України, а партнером у Вінницькій області – ЦГА “Результат”. Vежа дізналася, хто з депутатів міськради став аутсайдером, а хто лідером за результатами оцінювання їх роботи протягом третього року повноважень.

“Прогульники”, “двієчники” та “відмінники” Вінницької міської ради

Результати оцінювання стосувались роботи депутатів Вінницької міськради у 2018 році. Критеріями для оцінки результатів  стали відкритість, прозорість та публічність діяльності, підзвітність депутатів, їхня доброчесність.

Так, для прикладу, за критерієм доброчесності, найбільшими “прогульниками” засідань міської ради стали Юрій Зажирко та Ігор Ткачук – вони пропустили більшість засідань ради, що може бути підставою для їх відкликання. Олег Алекса не відвідав жодного засідання. Найактивнішою на засіданнях впродовж 2018 року була Ганна Давиденко, яка виступала на більшості засідань.

При цьому, як зазначила Олена Данілова, одна з експерток проекту, пропуски у Вінницькій міській раді є набагато меншими, ніж у Вінницькій обласній раді.

 

Як розповіла Олена Гуменна, регіональний координатор проекту «Атестація депутатів місцевих рад», депутати отримали одразу два рейтинги. Перший склали на основі оцінки за сукупністю формальних показників, що залежали від вказаних критеріїв, другий – на основі оцінки від експертів. В кожному рейтингу максимальною оцінкою була п’ятірка.

Олена Гуменна

На думку експертів, всього по одному балу заслуговують одразу 20 депутатів Вінницької міської ради. Натомість, за сукупністю формальних показників, найнижчого балу не отримав ніхто. У рейтингу за показниками отримали двійки лише три депутати: Олег Алекса, Олександр  Колісник та Юрій Максименко. Підкреслювалось, що Олег Алекса отримав таку низьку оцінку через проблеми зі здоров’ям.

Антоніна Іващук

Найкращою депутаткою за сукупністю формальних показників стала Антоніна Іващук. Вона стала єдиною “відмінницею”, отримавши 5 балів з 5 можливих. Її також добре оцінили й експерти, проте у їх рейтинговому списку розмістились ще декілька депутатів. Так, в топі рейтингу, крім Іващук, ще й  Ганна Давиденко, Володимир Околіта, Онофрійчук, Алла Власюк та Роман Андронійчук.

Трохи статистики

– 12 вінницьких депутатів не проводять особистого прийому громадян;

– У 4 депутатів виявили неспівпадіння вказаної адреси прийому та фактичного місця прийому;

– 14 депутатів не мають сторінок у соціальних мережах;

– 7 депутатів відвідували всі засідання міської ради.

Нагадаємо, як зазначалось у грудні минулого року, Вінниця наразі перебуває на сьомому місці в рейтингу здійснення прийому виборців депутатами міських рад. Не рідше ніж раз на місяць та особисто проводять прийоми 35 депутатів.

Можливість “комментів” під профілями депутатів 

В рамках заходу Олена Гуменна розповіла Vежі про сайт «Атестація депутатів місцевих рад» та можливості, які відкриються перед користувачами. Так, за допомогою інструментів цього сайту можна буде подивитися рейтинги депутатів місцевих рад, та порівняти службовців між собою. Порівняти можна буде не лише вінницьких депутатів, але й депутатів інших місцевих рад.

Також на сайті можна буде переглянути інформацію про діяльність місцевих депутатів, охоплених ініціативою. Користувачі зможуть коментувати на інформаційному ресурсі роботу того чи іншого депутата місцевої ради. Окрім цього, ще однією зручною функцією сайту стане можливість перегляду інтерактивної мапи приймалень.

Насправді ж сайт почне працювати уже в червні – поки він працює в тестовому режимі.

Фото автора.

Читайте також: 5 вінницьких депутатів не проводять прийоми, а 15 досі не зареєструвались у Фейсбуці: дослідження

Автор: В'ячеслав Луцков

Поділитись публікацією
Вгору