× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ОДА: на Вінниччині досі не виявили жодного хворого на грип

З початку епідемічного сезону на Вінниччині понад сім тисяч громадян вирішили захистити себе та вакцинуватися. На сьогодні в області не виявлено жодного випадку захворювання на грип, хоча цьогоріч в Україні їх три види.

Впродовж 2018-2019 років, за даними Українського Центру грипу, в країні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А (H1N1 – Мічіган), А (H3N2 – Сінгапур) та В (Колорадо). За тиждень захворюваність на грип та ГРВІ в Україні зросла на 1% і склала 602 випадки на 100 тисяч населення, що нижче епідемічного порогу.

Офіційно у Вінницькій області зафіксованого вірусу грипу немає, хоча в інших регіонах України вони вже реєструються. В нашому регіоні поширюються аденовіруси та ротавіруси, що спричиняють ГРВІ.

– Ми щоденно моніторимо кількість медичних препаратів у закладах. На сьогоднішній день є достатня кількість противірусних препаратів, антибактеріальних, засобів індивідуального захисту, а також є швидкі тести для визначення вірусу грипу, – розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОДА Надія Марусяк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Армія лікарів готова”: у Вінниці розпочався сезон вакцинації проти грипу

Як розпізнати грип? 

Грип завжди починається гостро та має короткий інкубаційний період. Хвороба характеризується раптовим підвищенням температури понад 38 градусів, з’являється головний біль, кашель, підвищена чутливість до світла та біль у м’язах.

З появою перших симптомів варто негайно звернутись до лікаря, адже самолікування може призвести до ускладнень. Також важливо на час хвороби залишитися вдома, аби відпочити та не інфікувати інших.

Найкраща профілактика грипу – щорічна вакцинація. Вона необов’язкова, але особливо важлива для тих, хто має підвищений ризик розвитку ускладенень: вагітні жінки та діти до п’яти років, люди старші 65 років, медичні працівники, люди з хронічними захворюваннями. Наразі в області щеплено 7780 осіб, з яких 1615- діти.

Варто зазначити, що наразі у Вінниці працює програма “СТОП-грип”, завдяки якій пацієнти можуть придбати вакцину за 50% вартості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вісім тисяч звернень за п’ять тижнів: мешканців Вінниці закликають вакцинуватися від грипу

За кошти обласного бюджету, а це 50 тисяч гривень, було закуплено вакцину для дитячих будинків. В аптеках Вінниці вакцини від грипу також є, хоча попит на них дещо зменшився. Фахівці також зазначають, що вакцини належної якості та у щеплених людей не виникає серйозних ускладнень.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору