× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

ОДА: на Ладижинський ТЕС скоротили викиди в атмосферу в 3,7 разів

На Ладижинській ТЕС капітально відремонтували перший енергоблок. Завдяки цьому вдалось не лише збільшити його потужність, а ще й зменшити кількість шкідливих викидів в атмосферу. 

За півроку, протягом якого тривали ремонтні роботи, на ТЕС оновили турбіну енергоблоку, димоходи, запалювальні апарати. На все витратили 148,8 мільйонів гривень, повідомляє Вінницька ОДА. Завдяки проведеним роботам потужність енергоблоку виросла в 1,5 рази,  що дозволить станції видавати більше електроенергії. Окрім того, 29,3 мільйонів направили на реконструкцію електрофільтру завдяки чому концентрація пилу в димових газах скоротилася в 3,7 рази.

Нагадаємо, що минулого року Ладижинська ТЕС потрапила у ТОП-100 забруднювачів довкілля, а пізніше на підприємстві відмовили екологам у проведенні перевірки. Чи вдалося ТЕС вирішити проблему і вийти з антирейтингу дізнаємося незабаром – у Міністерстві екології та природних ресурсів завершують роботу над черговим рейтингом головних українських забруднювачів навколишнього середовища.

За словами генерального директора ДТЕК Енерго Дмитра Сахарука, ключова стратегія компанії – підвищувати ефективність ТЕС і одночасно знижувати їх вплив на навколишнє середовище, як того вимагає Національний план по скороченню викидів.

– Наша компанія за 2012-2017 роки заплатила 667 мільйонів гривень екологічного податку у Вінницькій області, а це еквівалент установки електрофільтрів на п’яти енергоблоках Ладижинської ТЕС. Сьогодні ми побачили, як загальна мета об’єднує і приносить позитивні зміни у вигляді скорочення викидів пилу і, як наслідок, більш чистого повітря в регіоні, – зазначив Дмитро Сахарук, – Успішна реалізація першого проекту показує, що його можна поширити по всій країні, тоді ефект від природоохоронних заходів буде масштабнішим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині планують створити еко-індустріальний парк

У  компанії вже планують провести другий етап реконструкції електрофільтрів на Ладижинській ТЕС. Роботи заплановані на 2019 рік, а загальна вартість реконструкції електрофільтру становить 82,3 мільйона гривень. Повна реалізація проекту дозволить зменшити шкідливі викиди енергоблоку і прирівняти їх до європейських норм, що відповідно позитивно позначиться на екології в Ладижині та загалом Вінницької області.

Головне фото – Lada.FM

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору