× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Обурений заявою Супрун, мер Вінниці пообіцяв знайти кошти на ребальзамацію Пирогова

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов запевняє, що кошти на ребальзамацію тіла Миколи Пирогова, що перебуває у вінницькому музеї, будуть знайдені. 

Про це він заявив сьогодні увечері у своєму дописі на фейсбуці, коментуючи резонансну заяву очільниці МОЗ Уляни Супрун. 

Нагадаємо, що міністерка Уляна Супрун сьогодні оголосила опитування громадської думки на Фейсбук, намагаючись з’ясувати: чи доречно виділяти майже 200 тисяч гривень на ребальзамацію тіла Пирогова, чи краще витратити ці кошти на придбання ліків для онкохворих.

“Як взагалі так можна ставити питання: або ліки, або ребальзамування тіла засновника військово-польової хірургії?! Микола Іванович Пирогов – це наше національне надбання в історії світової медицини”,  – зреагував на допис урядовиці мер Вінниці.

“Кошти ми знайдемо, навіть не сумнівайтеся – ви знайдіть фахівців, які можуть провести цю процедуру якісно і професійно.

Ми це обговорювали із головою Вінницької ОДА Валерій Коровій, який так само обурений позицією очільниці МОЗу, – і вирішили, що будемо ініціювати перед Урядом питання передачі у спільну комунальну власність територіальних громад Національного музею-садиби М.І. Пирогова.

«Бути, а не здаватись – гасло, яке повинен носити в серці кожен громадянин, який любить свою країну. Служити правді – як в науковому, так і в моральному розумінні цього слова. Бути людиною!» – це слова самого Пирогова. І, як на мене, дуже доречні в цій ганебній історії. Завжди лишайтесь людьми і вчиняйте по-людські!”, – написав Моргунов.

На реакцію вінничан оперативно відреагувала і сама міністерка та привітала прагнення місцевої влади прийняти музей Пирогова у комунальну власність:

Нагадаємо, що забальзамоване тіло вченого зберігається у музеї-садибі Пирогова вже 135 років. Однак час від часу необхідно проводити процедуру ребальзамації, яку востаннє робили в 2011 році, а наступну очікують цьогоріч.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору