× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Обшуки в LetyShops: керівник компанії Ігор Гнатовський прокоментував ситуацію

Керівник компанії LetyShops Ігор Гнатовський прокоментував учорашні обшуки компанії LetyShops, що здійснювалися співробітниками київського СБУ у Вінниці.

Про це Vежу повідомили в листі від PR-служби компанії. В офіційному коментарі Ігоря Гнатовського, зокрема, ідеться про те, що компанія розцінює обшуки як тиск правоохоронців на компанію, а також про те, що статті, які інкримінувалися під час обшуків, “не мають жодного відношення до IT-галузі та бізнесу”. Повний текст офіційного коментаря наводимо нижче:

«В першу чергу варто відзначити, що абсолютно незрозуміло за яких підстав до нас прийшли з обшуками, які проводились в офісі компанії в місті Вінниці, а також в квартирі, де я мешкаю, і навіть у моїх батьків. З отриманої ухвали Печерського районного суду про проведення обшуку ніякої інформації щодо кримінальних правопорушень, що нам інкримінуються, встановити неможливо – вказаний набір статей ніякого відношення до ІТ галузі і бізнесу немає.

Судячи із ситуації яка відбулася, можна зробити висновок, що нещодавно прийнятий закон «про маски-шоу стоп 2» просто не діє. Ситуація виглядає як відкритий тиск зі сторони правоохоронних органів на бізнес і ми не перша компанія яка з цим стикається. Інших підстав ми не бачимо.

Проведення таких заходів в компанії, яка була удостоєна звання кращого роботодавця міста Вінниці у 2017 році в ІТ галузі (за версією DOU https://dou.ua/lenta/articles/ratings-2017-summary/), де працюють більше 200 офіційно працевлаштованих співробітників (НЕ ФОП) і яка справно платить податки, виглядає як мінімум дивно.

В результаті 7 годинного обшуку в офісі компанії в місті Вінниця, за участю слідчого з особливо важливих справ ГПУ та групи оперативних співробітників СБУ, було вилучено 3 папки з документами, 2 ноутбуки і 1 телефон. Всі вилучені матеріали могли би бути отримані слідчим органом і на підставі звичайного письмового запиту, ми цілком відкриті і нічого не приховуємо, оскільки працюємо виключно в правовому полі.

Компанія працює в штатному режимі. Нікому із посадових осіб компанії не було висунуто ніяких звинувачень і ми не отримали жодних коментарів щодо суті кримінального провадження, в рамках якого відбулись обшуки, тому наступним кроком ми хотіли б отримати відповідні пояснення від компетентних органів.

Ми вважаємо, що дії працівників ГПУ та СБУ були не обґрунтованими і сподіваємося отримати належну правову оцінку даній ситуації. Більш детальну інформацію щодо вчорашніх подій я пізніше опублікую на своїй сторінці у Facebook (https://www.facebook.com/gnatovsky.igor). Дякую всім за підтримку, ми це дуже цінуємо!»

CEO LetyShops, Ігор Гнатовський.

Водночас Служба безпеки України ще вчора, 14 листопада обіцяла оприлюднити власну офіційну позицію з приводу ситуації, проте станом на 11:11 15 листопада на офіційних сайтах СБУ така заява відсутня. Ми звернулися з цим питанням до СБУ і наразі очікуємо відповіді від спецслужби.

Водночас за додатковими розясненнями ми також звернулися і до компанії LetyShops. Зокрема ми запитали, за якими статтями були відкриті кримінальні провадження, в рамках яких проводилися обшуки.

Як відповіли в компанії, кримінальне провадження відкрито за статтями ч. 4 ст. 190 (шахрайство вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей вчинене організованою групою), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво і збут наркотичних речовин), ч. 2 ст. 364  (зловживання владою).

Як наголошують в компанії, про жодну “антидержавну діяльність”, про що йшлося в учорашньому повідомленні ТСН, в даному випадку не йдеться.

Нагадаємо, що вранці 14 листопада в офісі IT-компанії на проспекті Юності розпочався обшук, який проводили столичні співробітники СБУ спільно з Генпрокуратурою. Як повідомила вінницька IT-асоціація, паралельно з цим керівник компанії Ігор Гнатовський виявився заблокований правоохоронцями у власному помешканні. Обшуки відбувалися на підставі рішення Печерського суду м. Києва, за інформацією IT-асоціації Вінниці, до Гнатовського довгий час не допускали адвоката і не давали ознайомитися з документами, що санкціонували слідчі дії.

Служба Безпеки України ще близько обіду пообіцяла прокоментувати ситуацію, так само відповідний коментар очікується від компанії LetyShops.

Нагадаємо, що компанія LetyShops, розташована у Вінниці, є одним з найбільших кешбек-сервісів на території всього пострадянського простору, кількість клієнтів компанії становить близько шести мільйонів користувачів. Нещодавно LetyShops розпочала масштабну загальнонаціональну рекламну кампанію із залученням топ-маркетологів країни та з виходом на зовнішні площини. У 2017 році компанію було визнано кращим роботодавцем Вінниці за версією DOU. 

Більше про компанію читайте у нашому матеріалі  “Офіс, як у Google: становлення, сьогодення і майбутнє вінницької компанії LetyShops”

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору