× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Обласній дитячій лікарні подарували апарат, що допомагає екстрено транспортувати немовлят. ВІДЕО

Група волонтерів із Хмельницького зробила один подарунок, але одразу для сотень дітей із Вінниччини. Вони передали обладнання для швидкої, яка доправляє до обласної дитячої клінічної лікарні недоношених малюків з лікарень області.

У сюжеті телеканалу “Віта” повідомили, що на вигляд пакунок невеликий, але всередині – обладнання, яке здатне врятувати сотні дитячих життів – пульсоксиметр. Це пристрій, що вимірює частоту серцевих скорочень малечі та насичення крові киснем. А важливе це обладнання тим, що пристосоване саме для роботи в дорозі, дозволяючи таким чином лікарям контролювати точні життєві показники новонароджених.

Цей апарат має таку важливу функцію, як фільтр артефактів рухів пацієнтів. Тобто коли пацієнт рухає рукою, це не викликає похибку в показаннях прибору, – пояснив Костянтин Берцун, завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії, де й “виходжують” таких діток.

 

 

У сюжеті також повідомили, що нещодавно в обласній лікарні якраз “відслужив своє” персональний пульсоксиметр, і лікарям доводилося брати на виїзд стаціонарний, який не призначений для роботи в дорозі. Тож волонтери з Хмельницького зі своїм подарунком, як зазначено у сюжеті, з’явилися “наче янголи-охоронці”. Тим паче, що обладнання дороговартісне: подарований апарат коштує 65 тисяч гривень, і має запасні датчики.

 

Так, як лікарня обласна, вони їздять по області, по селах… В них більше ста викликів в місяць надходить, до 50 чоловік в місяць на Київ вони везуть. І їм цей апарат потрібен… – зазначила учасниця волонтерського руху Інна Маковей.

У сюжеті зазначили, що відділення анестезіології та інтенсивної терапії дитячої обласної лікарні щороку приймає понад півтисячі новонароджених. Крім того цей пульсоксиметр знадобиться абсолютно усім немовлятам, яким потрібна термінова госпіталізація, адже у відділенні займаються ще дітками з інфекціями та вадами розвитку.

 

 

Ілюсторативне фото – andigital.com.ar

Автор: Катерина Дядюк

Поділитись публікацією
Вгору