× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Нуворізм” і “Танфорізм”: у Вінниці відкрили виставку таджикського художника

Сьогодні, 6 червня, у галереї сучасного мистецтва «XXI» відкрилася персональна виставка картин художника із Таджикинстану Закіра Сабірова. На виставці автор презентує двадцять дві живописні роботи, які пов’язані між собою однією філософською тематикою “Нові ріки”. Виставку можна відвідати у вінницькій галереї до 12 червня.

Закір Сабіров є основоположником двох мистецьких течій під назвою «Нурворізм» (паралелізм) та «Танфорізм» (матеріалізм), філософські мотиви яких можна прослідкувати у роботах автора.

— Природа нурворізма утворена з аури, що витає в просторі і живе в контексті твору, — каже художник. — А танфорізм — це особлива філософія трансформації. Наприклад, якщо подумки розтягнути будь-який відрізок тканини, разом зі складками зникне і предмет, зображений на матерії.

Під час Міжнародного мистецького пленеру, «Кращий художник/The best artist 2019», який наразі триває у Вінниці, Закір Сабіров обіцяє “трансформувати побачені у Вінниці та околицях об’єкти”:

— У перший день я вже попрацював над собором, що красується в центрі міста, — каже художник. —  Хочу сформувати його образ, як реквієм, як символ могутності віри. Сподіваюся встигнути завершити роботу і представити її на фіналі.

Закір Сабіров (Таджикистан, Душанбе) народився 16 червня 1951 року. Закінчив Ленінградський інститут театру, музики і кінематографії. Працював в Державному академічному театрі опери та балету імені С. Айні міста Душанбе як художник-постановник, художньому фонді міста Душанбе, директором творчо-виробничої комерційної фірми «СОЗ», дизайнером в Національній бібліотеці Душанбе. З 2016 року є вільним художником-винахідником. Роботи Закіра Сабірова експонувалися на всесоюзних, республіканських і міжнародних виставках (зокрема в Алжирі, Іспанії, Італії, Індії, Китаї). У 2015 році завоював золоту медаль Golden Eagle в категорії Parallelism. Почесний Академік Російської Академії Мистецтв.

Персональна виставка картин Закіра Сабірова “Нові ріки” розпочинається 6 червня о 15:00 і триватиме до 12 червня у галереї сучасного мистецтва «XXI» (вулиця Архітектора Артинова, 12а). Виставку можна відвідати з 10:00 до 20:00 в будні дні, в суботу — з 11:00 до 19:00, в неділю — з 11:00 до 18:00. Вхід вільний.

Читайте також: Художники з восьми країн світу змалювали Вінницю на своїх полотнах. ФОТО

Читайте також: Вінницький художник запрошує на “Вибух кольору”

Фото картин взяті з фейсбук-сторінки Закіра Сабірова

Головне фото: artprize.org

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору