Новий сезон у театрі Садовського: які прем’єри очікують на вінничан

«Летюча миша», «Ідіот», «Лікар мимоволі», «Червоні вітрила» та «Аліса в задзеркаллі» – всі ці вистави вінничани зможуть побачити вже цього театрального сезону, а на вересень-жовтень припадає аж дві прем’єри.

Наразі відомо, що загалом цього сезону премєр буде п’ять. Різні режисери, актори, художники — 84-й театральний сезон обіцяє здивувати вибагливого вінницького глядача та навіть повернути деякі улюблені вистави після перерви.

VежА вирішила дізнатися про премєри у керівниці літературно-драматургічної частини Світлани Фицайло.

Старт із «Летючої миші»

Пані Світлана розповіла, що 84-й театральний сезон відкриватиметься весело, адже це оперета Штрауса «Летюча миша».

  • Наш вінницький глядач дуже любить не лише слухати і дивитися, але й, напевно, танцювати. Це буде весело, гарно і яскраво, – говорить Світлана Володимирівна.

«Летюча миша» стала відомою більше через фільм Яна Фріда, тому не дивно, що головна режисерка Таїса Славінська вирішила звернутися саме до цього твору, враховуючи, що вінницькі глядачі люблять музичні твори і , зокрема, оперети.

  • У нас в театрі є і водевіль, і музичні комедії, і мюзикли, і оперети. Є певний «арсенал» артистів, з якими можна працювати. Наприклад, чудові солісти-вокалісти Володимир Холкін та Світлана Басовська — вони обоє прийшли у 2004 році і залучені до всіх музичних вистав. Актор же не може просто співати — він має співати і грати, – розповідає керівниця літературно-драматургічної частини.

Світлана Володимирівна також додає, що оперету насправді дуже складно грати, адже потрібно подавати текст із гумором, але все це має бути із певними акцентами, логічними наголосами, а комунікація із залом має бути схожа на гру у пінг-пон. Тут потрібно не лише самому сміятися, але й змусити сміятися глядачів. До співочої команди також приєднався Сергій Мазур, який гратиме у виставі директора театру.

Розалінду у даній опереті зіграє Ольга Буга, її чоловіка Генріха Азейнштайна — Анатолій Вольський, а директора вязниці — Валерій Прусс.

  • У сцені, які називають «стрільба очима» у нас задіяна Клавдія Барил та зовсім юна дівчинка, яка лише прийшла в театр, Єлизавета Гриценко. Також ми запросили до нашого проекту відому співачку – народну артистку України Ірину Швець. Вона має грати та співати Розалінду на премєрі. Надіємося, що так і буде, – додає Світлана Володимирівна.

Окрім цього, у виставі можна буде побачити таких акторів як, Олександр Радько, Роман Хегай-Семенов, Сергій Бабійчук, Богдан Костюк, Микола Коломієць, Сергій Бондарчук та Володимир Олефір.

Над виставою працювали запрошені художники — Сергій та Наталя Редванецькі.

Відкриття театрального сезону та премєра «Летючої миші» відбудуться 21 вересня о 18.30. Ціна квитків від 50 до 150 гривень. Можна придбати у касах театру або онлайн.

«Ідіот»

Друга осіння премєра — це здійснена мрія відомого режисера Валерія Пацунова, і саме на вінницькій сцені він нарешті поставить пєсу «Ідіот».

  • Знаєте, йому 78 років, але він ще такий ініціативний та активний, що “дасть джосу” всім. Він сам написав інсценізацію, сам підбирав музику, сам видумував, якою має бути сцена. Лише художники допомогли йому все намалювати та реалізувати, – розповідає Світлана Володимирівна.

Жінка додає, що сама не знає, чого очікувати від цієї вистави, бо режисер нікого не пускає на репетиції, пояснюючи це тим, що стосунки між режисером та акторами – це певний інтим.

Головні ролі у виставі зіграють Максим Какарькін — Мишкін, Наталя Шолом — Настася Пилипівна, Григорій Сиротюк — Рогожин. Також у виставі задіяні такі актори як: Богдан Костюк, Микола Коломієць, Лідія Бєлозьорова, Олена Пархоменко, Альона Шамрай, Ольга Буга, Анна Положенко, Анатолій Вольський, Михайло Крисов, Надія Кривцун, Валентина Наталушко, Жанна Андрусишена, Валерій Прусс, Анатолій Книшук, Володимир Постніков, Володимир Олефір, Сергій Бондарчук, Артур Константинов, Сергій Мазур, Андрій Побережний, Олександр Радько та Роман Хегай-Семенов.

Премєра вистави відбудеться 26 жовтня о 18.30 на великій сцені. Ціни на квитки від 50 до 150 гривень.

«Лікар мимоволі»

Наприкінці листопада на вінницьких любителів театрального мистецтва очікує ще одна комедія – «Лікар мимоволі», яка спочатку була дипломною роботою актора Романа Хегая-Семенова.

  • Роман в певний момент вирішив, що він хоче спробувати себе як режисер і пішов отримувати ще одну освіту. Хоча ця “чуйка” у нього була й раніше. Для державного іспиту він обрав Мольєра «Лікар мимоволі» і попросив наших акторів, щоб вони у вільний час репетирували з ним для того, щоб захистити диплом, – розповідає Світлана Володимирівна.

Для вистави виготовили цікаві декорації, підібрали костюми серед тих, які вже не використовуються. Режисеру потрібно було зняти на камеру виставу, щоб захистити диплом, і він запросив керівництво та акторів подивитися. Під час перегляду головна режисерка театру Таїса Славінська запропонувала, щоб комедія увійшла до репертуару.

Премєра «Лікар мимоволі» планується на кінець листопада. Інформація щодо дат та акторського складу зявиться згодом.

«Аліса в задзеркаллі» та «Червоні вітрила»

Вже традиційно у грудні в театрі Садовського багато вистав для дітей. Тому і для них підготували премєру від житомирського режисера Петра Авраменка — казку «Аліса в Задзеркаллі».

Є новина і для тих, хто вже планує як відсвяткувати День закоханих — 14 лютого на сцені театру вперше зіграють виставу «Червоні вітрила». 

  • Ми цього року взяли трьох юних дівчат після училища. Вони вже давно в нас в “масовці” грали, приходили на репетиції, тож коли Оксана Бандура побачила їхні екзамени, то розплакалася і саме в Марині Жарківській побачила Асоль. Вони були такими чуттєвими, щирими та чистими, – розповідає пані Світлана.

Великим дебютом ця вистава буде не лише для молодої головної акторки, але й для нової головної художниці – Анни Духовичної. Світлана Володимирівна, вважає, що над цією пєсою насправді працює дуже злагоджена та гармонійна команда.

  • Оксана знайшла саме свою команду, тут все на своєму місці. Навіть на читках вони вже продумують певні деталі, і я бачу, що вони дуже щасливі від того, що працюють разом.

Окрім цього, над текстами вже почав працювати режисер Тарас Буга, а також друг театру із Прибалтики. Тому, можливо, на цьому цьогорічні премєри не завершаться. Також Світлана Володимирівна додала, що вже в жовтні після півторарічної перерви повертається улюблена вистава багатьох вінничан – «Дядя Ваня».

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору