× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

До Нового року на Вінничині оберуть трьох нових мерів

Не зважаючи на те, що останні чергові місцеві вибори відбулися рік тому, вже сьогодні у трьох містах Вінницької області – Немирові, Тульчині та Барі – готуються до нових виборів мерів, а ще – депутатів новостворених об’єднаних громад. Про це сьогодні у Вінницькому прес-клубі розповів представник Комітету виборців України Владислав Телень.

Зимові вибори-2106 на Вінничині відбудуться з огляду на процеси об’єднання різних населених пунктів у територіальні громади в рамках реформи з децентралізації. Відповідні голосування у містах та селах області мають відбутися вже 11 та 18 грудня, і вже сьогодні розпочався процес утворення територіальних виборчих комісій.

img_5602

“Станом на сьогодні лише три політичні сили серйозно підійшли до цих виборів і зокрема процесу формування ТВК: це президентська “Солідарність”, “Батьківщина” та “Народний Фронт”, – розповідає Телень. Усі інші партії та кандидати поки неохоче заявляють про власну участь у кампанії і в деяких округах може виявитися навіть так, що не буде достатньо кандидатів, аби визнати вибори такими, що відбулися.

img_5605

“Водночас ми сподіваємося, що до кінця тижня усі ТВК налагодять нормальну роботу, а відтак реєстрація кандидатів відбудеться без перешкод”, – говорить представник КВУ. Згідно зі складеним ЦВК календарем виборчої кампанії, процес подання кандидатур та реєстрації усіх кандидатів має бути завершений вже наприкінці листопада.

img_5611

Можливі перешкоди проведення цьогорічної виборчої кампанії на Вінничині можуть бути повязані із недостатнім фінансуванням. “Бюджет на організацію виборів цього разу надто скромний: ідеться переважно лише про зарплати членам ДВК, якусь мінімальну канцелярію, транспортні витрати і подібне. Про жодну техніку для організації роботи виборчих комісій, друк інформаційних матеріалів абощо цього разу не йдеться”, – пояснює п. Владислав. Водночас стало відомо, що іноземні донори – зокрема уряд Канади, посольство Британії та USAID – взяли на себе фінансування окремих заходів в межах кампанії, зокрема що стосується навчання членів дільничних-виборчих комісій.

img_5601

Експерт вважає, що у багатьох випадках на Вінничині об’єднання громад в межах децентралізації відбувається з ініціативи локальних “сильних лідерів”, котрі рухають цей процес, часто з метою досягнення певних корпоративних інтересів. “Часто деякі території об’єднують в одну громаду під конкретний політичний проект, окремого політика або ж, наприклад, агрохолдинг, котрий зацікавлений в діяльності саме на визначеній території.

img_5596

Ми очікуємо конкуренцію та справжню виборчу боротьбу передусім у Немирові, Барі та Тульчині, де обиратимуть міських голів. Саме там має бути багато кандидатів і резульаьти тамтешніх виборів складно передбачити”, – вважає Телень

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору