Нові тарифи на газ для населення: коли вінничани почнуть платити більше за тепло?

Сьогодні, під час екстреного засідання Уряду, Кабмін прийняв рішення підняти ціни на газ для населення  з 1 листопада.

Як повідомляє “Українська правда”, ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5% і для для газопостачальних компаній складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

За словами Гройсмана, це було непросте рішення і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли би на ньому бути присутніми, але є обставини, які слід враховувати.

“Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все у моїх силах”, – сказав прем’єр.

Він наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ  було ще у 2008 році.

Із запитанням про те, коли нові тарифи на газ відобразаться на платіжках вінничан, VежА звернулася до директора Департаменту ЖКГ Вінницької міської ради Романа Фурмана під час прямого ефіру на “UA: Суспільне”.

На це Роман Фурман відповів, що “на сьогоднішній день є встановлені тарифи, по яким будуть здійснюватися нарахування.

– Щодо корегування тарифів – це питання часу, коли виконавець подасть до регулятора нові розрахунки, і тоді будемо знати нові тарифи і, відповідно, зростання ціни для населення. Сьогодні досить рано про це говорити, – пояснив Фурман.

За словами чиновника, рішення про нові тарифи повинне прийняти НКРЕ, “вірогідно, цього не відбудеться в цьому сезоні”, – зазначив директор департаменту вже після ефіру.

Водночас Володимир Гройсман на засіданні уряду наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ  було ще у 2008 році.

Гройсман додав, що мова йде про те, що якщо не буде вирішене питання щодо ціни на газ, може бути розірвана співпраця з Міжнародним валютним фондом, що призведе до дефолту в країні, – передає “Українська правда”.

“Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс”, – сказав Гройсман.

Очільник уряду зазначив, що всі, хто потребуватиме підтримки держави у вигляді субсидій – отримають її.

Ілюстративне фото – Politeka

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору