× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Нові столи, харчоблоки та обладнання: у Вінниці оновлюють школи та влаштовують літні табори. ФОТОРЕПОРТАЖ

Вінницька міська рада планує виділити 90 тисяч гривень на закупівлю нових столів для їдальні школи №25, а для всіх вінницьких школярів планують покращити якість харчування.

Про це заявив міський голова Вінниці Сергій Моргунов сьогодні, 14 червня, під час виїзної наради до пришкільних таборів шкіл №10 та №25.

  

  

Разом із міським головою до цих навчальних закладів, де вже активно розгорнуто відпочинкові зони, завітала очільниця Департаменту освіти міськради Оксана Яценко. За її словами, загалом у 2019 році у Вінниці функціонує 29 таборів з денним перебуванням. Таким чином цьогоріч заплановано залучити 5 200 дітей. На організацію літнього відпочинку вінницької малечі передбачено 3 мільйони 6 565 тисяч гривень.

Першим об’єктом, який проінспектував міський голова, стала школа №10, де у таборі “Літоленд” сформовано вісім загонів, до яких залучено 210 діток. Тут саме відзначався День здоров’я, тож на території закладу саме тривала зарядка, до того ж, заклад готувався до відзначення Дня тата.

Керівниця табору Олена Чернецька провела Сергія Моргунова та Оксану Яценко приміщенням школи та розповіла про те, чим пишається заклад, який, до слова, є найбільшим у місті. У перших класах є мультимедійні дошки, принтери та ноутбуки. Столи, до слова, можуть регулюватися відповідно до зросту учня. Також для малечі – розвиваючі іграшки та конструктори. Цьогоріч було придбано й крісла-груші. Обладнано окремі інформаційні експозиції – наприклад, про винаходи людства.

     

До слова, у школі діє 15 “інклюзивних” класів. За словами Олени Чернецької, ставлення інших дітей та батьків до такої малечі є дуже позитивною, відтак останнім набагато легше почуватися у суспільстві. У закладі також облаштовано “кімнату для психологічного та сенсорного розвантаження”.

– На початку року ми прийняли рішення про виготовлення проектно-кошторисної документації на повну термомодернізацію школи №10, – повідомив Сергій Моргунов. – Документація виготовлена, кошторисна вартість – близько 34 мільйонів гривень. Це, мабуть, найбільша кошторисна вартість з точки зору термомодернізації шкіл та дитячих садочків Вінниці, але тут треба врахувати, що це найбільша школа по площі, розміщення додаткових корпусів та проблематики з точки зору конструктивних елементів, які вже виникли з 1974 року – моменту будівництва. Будемо розглядати можливісті зробити в цьому році тільки дах, як ми робимо у два-три етапи. Якщо говорити про 10-ту школу, то ми, скоріше за все, завершимо її повністю у три етапи, тобто за три роки.

Наступним об’єктом для інспекції стала школа з поглибленим вивченням іноземних мов №25. У пришкільному таборі “Fairy Tale” перебуває 250 дітей, облаштовано десять загонів.

  

За словами Оксани Яценко, у місті функціонує два мовні табори – на базі гуманітарної гімназії №1 та школи №25, у якій сьогодні відбувалась виїзна нарада. У таборах працюють англомовні волонтери з Англії та Туреччини.

На оновлення харчоблоку 25-ї школи було направлено 2 мільйони 900 тисяч гривень, за які було повністю оновлено обладнання, встановлено пароконвектомати, бойлери, мийні установки, нові столи, вентиляцію тощо.

Водночас, міський голова звернув увагу на те, що потрібно замінити столи та стільці. До слова, як розповіла керівниця табору Анна Дученко, один з батьків учня закладу презентував чотири унікальні столи, що виглядають, наче столики у кафе.

  

У закладі облаштовано так званий “еко-коридор”, де одна зі стін прикрашена об’ємними зображеннями рослин та тварин, представлені зразки різних сортів деревини, облаштовано зону, де діти можуть переглядати мультфільми про природу та екологію.

Міський голова також поспілкувався із вихованцями школи та розпитав, що їм подобається у пришкільних таборах,  а що – ні. У якості відповіді отримав радісні розповіді про візити до аквапарків та музеїв, утім одна дівчинка сказала, що хотіла б “покращити харчування”.

  

Відомо, що переважна більшість відпочиваючих у таких таборах – учні з другого по шостий класи. Табірна зміна триває з 3 по 21 червня. Окрім навчання, ігор та розвиваючих заходів на території закладів, діти відвідують кінотеатри, екскурсії, змагання, аквапарк, дитячі розважальні центри тощо.

– Також у пришкільному таборі 26-ї школи вперше організовано дебатну школу для старшокласників, де діти можуть навчатися критичному мисленню, отримувати нові знання та навички комунікації, – зазначила Оксана Яценко. – Окрім того, в рамках проекту “Дитляндія” та у співпраці з Центром реабілітації “Гармонія” відбуваються інтерактивні заходи, на яких діти вивчають жестову мову.

Врешті після виїзної наради міський голова зазначив, що попри досягнення, ще є над чим попрацювати.

– Сьогодні було прийнято рішення додати 90 тисяч гривень та вийти з пропозицією до депутатського корпусу щодо можливості оновлення столів, меблів безпосередньо в цьому харчоблоці, – сказав міський голова Сергій Моргунов. – Якщо говорити про харчування в цілому, то розуміючи вартість самого харчування та можливості міського бюджету, я думаю, на наступний рік ми попрацюємо над тим, щоб мати можливість додати ресурс, щоб покращити якість харчування.

Також за словами міського голови, щороку додаються нові ресурси для того, щоб утримувати пришкільні табори. Зокрема, якщо у 2017 році видатки на літній відпочинок дітей у таборах з денним перебуванням становили 1 341 300 гривень, то нині 1 954 160 гривень. Видатки на відпочинок на узбережжі моря зріс з 1 мільйону 71 тисячі до 1 552 740 гривень. Видатки на “Літню школу” зросли з 84 тисяч гривень до 120 000 гривень.

Міський голова зазначив, що щорічно діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти загиблих бійців АТО, а також діти з малозабезпечених та багатодітних сімей (загалом 210 осіб) – відпочивають на морі.

– Крім того, за кошти обласного бюджету 131 путівка була розподілена на вінницьких дітей, які поїхали за межі Вінниці в інші табори, – повідомив Сергій Моргунов.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору