× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

«Носатим» вінницьким трамваєм керує водійка в третьому поколінні. ФОТОРЕПОРТАЖ

На вінницькі рейки сьогодні, 16 листопада, вийшов трамвай “з носом”: білий “швейцарець” під номером 339 (маршрут №6) виконуватиме функцію інфо-поінту фестивалю Air ГогольФест, що розпочнеться у Вінниці вже завтра.

Відранку на території депо можна було побачити його – трамвай, який спереду має власний “ніс”, а на табло маршруту прямування – напис “Гогольфест”. За кермом – жінка, яка водитиме його наступні три дні, Наталя Ткачук. Трохи згодом до вагону заходять представники оргкомітету фестивалю. Вони встановлюють бочку, на якій розміщують інформаційні листівки та продають квитки на фестиваль (100 гривень на всі події всіх днів, або ж по 50 гривень окремо на суботу, ніч з суботи на неділю та неділю).

   

– Сьогодні, завтра й післязавтра ми розповідатимемо всім пасажирам трамваю про фестиваль, звісно, якщо звертатимуть на нас увагу, – посміхається Дарія Іванович. – Але листівочки пропонуватимемо всім, а ще – в гучномовець на кожній зупинці сповіщатимемо, що трамвай курсує маршрутом, де кінцева зупинка – “Гогольфест”, бо цим трамваєм можна буде дістатися фестивалю.

Дівчина розповідає, що з 14:00 до 16:30 трамвай “відпочиватиме” у депо, а за цей час художники трохи прикрасять його наліпками відповідно до тематики фестивалю. Потім, вже прикрашений, трамвай знову курсуватиме містом. До речі, проїзд у цьому трамваї буде не тільки оригінальний, а ще й безкоштовний.

   

Пані Наталя, водійка “носатого” трамваю, каже, що дуже сподівається, що пасажири не намагатимуться якимось чином пошкодити цей арт-об’єкт. “Ніс”, до речі, вже має свою історію: він був “учасником” нещодавнього перфомансу біля театру Садовського.

До слова, жінка – водійка у третьому поколінні. Саме водійкою працює п’ять років і жодного дня не пожалкувала про вибір професії. Загалом на підприємстві працює 17 років (працювала кондуктором). Говорить, що обожнює свою роботу, хоч іноді отримує “догани” від чоловіка.

Читайте також: Століття на рейках: від міської залізниці до сучасного “VinWay” – історія вінницького трамваю. ІНФОГРАФІКА

– Він свариться, що я тільки про роботу і думаю, – каже Наталя, яка, на жаль, засоромилась робити фото у анфас. – А як про неї не думати, коли в мене прямо “династія” вже понад 150 років: дідусь з бабусею, мама моя і дві хрещені були водіями й водійками, а батько – слюсарем був, ремонтував трамваї. Якби, може, в мене батько був би президентом, то може я б була прем’єр-міністром. А так можна сказати, що це була моя доля. А чоловік що? Він думає про машину, а я про трамвай. От ти їдеш на “БМВ” і смієшся, що я їду на трамваї? Ага, а нічого, що трамвай коштує 114 мільйонів? – питає водійка.

Жінка каже, що трамвай, попри те, що всі його сприймають як належне – дуже серйозна річ. Але за її словами, багато пасажирів, “лізуть на голову” і водіям, і кондукторам. “Це тяжка праця, вона теж потребує моральних сил, не думайте” – каже Наталя.

 

– За мною закріплений вагон інший, 321-й. Я ним живу, стараюсь, щоб там було як вдома і дуже радію, коли пасажири культурні, акуратні.

Водночас, жінка зізнається, що раніше фестивалями та зокрема Air ГогольФест, що став “винуватцем” того, що в трамваю з’явився “ніс” – не цікавилась. Проте, оскільки стала до нього дотичною, то не виключено, що “доведеться”. Наталя працюватиме по 10 годин у “носатому” транспорті.

В ньому ймовірно також буде кондуктор, однак він не братиме грошей з пасажирів. Трамвай з “носом” курсуватиме протягом трьох днів – до 18 листопада включно за маршрутом №6 “Залізничний вокзал – Вишенька”.

 

Нагадаємо, що 17-18 листопада у Вінниці на території заводу “Кристал” триватиме міждисциплінарний міжнародний фестиваль Air ГогольФест. Повну програму фестивалю читайте за цим посиланням.

Фото Ольги Мірошниченко

Читайте також: “Запрошуємо поринути зовсім в інший світ”: як на “Кристалі” готуються до Air ГогольФест. ФОТОРЕПОРТАЖ

 “У Вінниці має з’явитися людина майбутнього – ми дамо їй повітря, щоб дихати”: відбулася презентація Air ГогольFest. ФОТО

Директор «ГогольФест» Максим Демський: «Ми хочемо абсорбувати аудиторію, яка не любить попси»

Понад 40 художників, рефлексія у підвалі та АЛІСА біля Вежі: що приготує арт-кухня «AIR GOGOL FEST»

 

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору