Норвежець допоміг вінничанину через 75 років дізнатися про долю зниклого на війні батька. ВІДЕО

Вінничанин через 75 років дізнався про долю зниклого на війні батька завдяки малюнку. Картину в Норвегії знайшов праправнук жінки, котра свого часу допомогла батьку вінничанина вижити.

Як повідомляє у своєму сюжеті ТСН, Андрій Виростков – зниклий на війні чоловік – намалював село, перебуваючи в полоні у норвезькому таборі.

Згодом він подарував малюнок жінці на ім’я Хельга, яка рятувала його від голоду та носила у бараки хліб та картоплю. Відтоді картина зберігалася у родині Бленгслі.

Фото зі сторінки Knut Blengsli

Натрапив на нього праправнук цієї жінки пан Кнут, коли перебирав речі у шафі. Відтак, мати коротко розповіла історію цього невеликого полотна, після чого пан Кнут вирішив повернути його рідним автора.

Пан Кнут Бленгслі

Норвежець на основі існуючої інформації та із зазначеним на малюнку прізвищем автора «Виростков» і датою «1943 рік» – звернувся до Музею війни та довідався, що Андрій Виростков – з України, вступив на службу 1940 року, а згодом його взяли в полон у Бердичеві. Також вдалося знайти інформацію про його сина – також Андрія.

Андрій Виростков

Андрієві-молодшому було всього два роки, коли батька забрали на війну, де той зник безвісти. Жодної інформації щодо обставин загибелі синові відомо не було.

Втім, небайдужий громадянин Норвегії звернувся до Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста, яка через півроку знайшла сина художника.

– Кнут поставив умови такі, що якщо він є живий, то ми зможемо послати фотографію з представником Червоного Хреста. Це добре, що він живий, – каже голова Товариства Сергій Глухенький.

Розчулені Виросткові вже написали лист-подяку норвежцям. Втім, як загинув батько – Андрієві-молодшому досі невідомо, проте тепер він упевнений, що розшукає батькову могилу. В «Червоному Хресті» обіцяють допомогти.

Автор: Юлія Плахтій

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору