× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Нічний “Гоголь” і “патологоанатоми”: у Вінниці влаштували перформанс з розклеюванням афіш. ФОТО

Троє чоловіків у білих комбінезонах, на яких написано «AIR», в рукавичках та масках на обличчі, один з яких досить схожий на Миколу Гоголя, цілу ніч провели на вулицях міста, громадському транспорті та навіть магазинах.

Все це заради того, аби у такий незвичний спосіб розповісти вінничанам про AIR ГОГОЛЬFEST, який відбудеться 17-18 листопада на заводі «Кристал».

Нагадаємо, що мультидисциплінарний фестиваль AIR ГОГОЛЬFEST триватиме у Вінниці два дні та одну ніч і матиме декілька напрямків: театральний, музичний, візуальний, освітній, а також матиме дитячу і нічну програми.

Як розповів куратор музичного напрямку фестиваль Богдан Богрин (який, на думку багатьох, дуже схожий на самого Гоголя), вже давно планувалися різного роду перфомативні акції із залученням Гоголя, але переважно для зйомок роликів.

Минулої ночі Богдан разом із двома волонтерами та стосом афіш відправилися у міні-подорож вулицями міста. Вінничани реагували по-різному:

– Дехто говорив, що ми мисливці за привадами. Позаяк це була хелловінська ніч, коли ми заходили до громадського транспорту, то нормально реагували. Продавщиці в магазинах боялися дуже наших білих рук в рукавичках, просили зняти. Казали, що ми виглядаємо як паталогоанатоми, – ділиться враженнями Богдан.

Таке креативне розвішування афіш дало можливість також зрозуміти, чи знають пересічні вінничани про такий фестиваль, як Гогольфест, яку музику вони слухають та чи готові до подій нового формату.

– Для когось Гогольфест ще є новинкою, але вони знають ті гурти, які є в нашому лайн-апі, адже вони досить відомі. Інша половина реагує на бренд, хоч і не знає про програму, але знають, що це буде «Гоголь» – а значить класний фестиваль. Недарма він входить у ТОП-20 кращих фестивалів Європи. А іншим достатньо, що нарешті в нашому місті щось відбувається, – додає Богдан.

Він також говорить про те, що подібні фестивалі не мають проводитися раз у три роки і для того, щоб все більше місцевих і не лише, були готові подібних форматів, їх варто робити систематично і постійно долучати нову аудиторію:

– Поки ми не будемо наштовхувати людей, поки щось не покажемо, як мінімум не буде ніякого уявлення про це все.

Богдан додає, що це не перша подібна акція до фестивалю, і вони можуть очікувати на вінничан в абсолютно різних місцях і форматах.

Нагадаємо, що в рамках фестивал Центр сучасного мистецтва “ДАХ” презентуватиме свої відомі у всьому світі продукти: виступ кабаре-гурту DakhDaughters, соціального кабаре “ЦеШо” та виставу “Парадокси злочину” – драму абсурду від режисера Влада Троїцького.  Також в рамках театральної програми буде представлено австрійську мультидисциплінарну виставу “Bauhaus Tanzt” і проект театральної колаборації України, Німеччини та Великої Британії “TRANZYT”.

Учасниками музичної програми також стануть SINOPTIK, OY SOUND SYSTEM, TIK TU, Latexfauna, Ціаністий кафель. Під час фестивалю на території заводу “Кристал” будуть представлені художні інсталяції та виставки, відбуватимуться перформанси та майстер-класи.

Наразі вже можна придбати квитки. Ціна: 50 гривень на один день чи ніч, абонемент на два дні і ніч коштуватиме 100 гривень. Замовити можна ТУТ.

Проект реалізується за підтримки: Українського Культурного Фонду, Вінницької міської ради, Фонду громади “Подільська громада” та ЦСМ “ДАХ”.

Читайте також: “У Вінниці має з’явитися людина майбутнього – ми дамо їй повітря, щоб дихати”: відбулася презентація Air ГогольFest. ФОТО

Фото: ART ICE

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору