× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Ніби картоплю”: вінницькі школярі висаджують сотні кущів троянд. ФОТО

Понад сотню троянд висадили учні біля вінницької школи №10. Таким чином, ця школа стала першою, яка долучилась до екологічної акції від БФ «Подільська громада» та ТОВ «Dekoplant».

Сьогодні, 6 березня, школі подарували 120 саджанців троянд, які учні восьмих та дев’ятих класів садили під вікнами закладу під чітким керівництвом викладачів та організаторів акції.

Не сакурами єдиними: біля вінницьких шкіл висадять понад 400 кущів троянд

Подібний «трояндовий» проект проводять вперше і цього року заплановано охопити чотири школи, а також центри реабілітації «Промінь» та «Гармонія». Як розповіла менеджер «Подільської громади» Леся Найчук, завершити висадку біля всіх закладів планують протягом квітня.

  • Ми попередньо приїжджали та дивилися, де можна було б висадити ці трояндові клумби і так порахували, що біля цієї школи 120 кущів троянд має вистачити, – розповідає Леся Найчук. – Звичайно, залучаємо дітей, тому що, якщо вони посадять квіти, до вже берегтимуть і будуть радіти тому, як ростуть і квітнуть троянди. Також у цій школі буде ще додатковий проект «Компола», що розшифоровується як компост + школа. Сьогодні «Ековін» привіз два контейнери, для того, щоб діти могли збирати вторинну сировину. Діти будуть приносити папір та пляшки, і так ми зможемо виховувати у них розуміння того, що це не сміття, а ресурс за який можна десь щось отримати. Збиратимуть вторсировину до кінця навчального року, а потім продадуть. Таким чином школа зможе зібрати кошти та придбати спеціальний термо-компостер та родину хробаків-старателів, які виготовлятимуть компост для рослин. Загалом на це школі потрібно близько чотирьох тисяч гривень.

Організатори також розповіли, що обирали навчальні заклади в різних районах міста. Цієї весни це будуть школи №29, №10, №16 та №4.  Організатори також дзвонили й до інших шкіл, але домовитися не вдалося через відсутність вдалого місця для висадки троянд.

  • Дуже давно ми хотіли зробити тут гарну клумбу, і коли «Подільська громада» звернулися до нас із такою ініціативою – ми були просто в захваті, – розповідає директор школи №10 Світлана Куца. – Тому підготували все, щоб можна було висадити всі троянди. Учні заздалегідь знали про цю акцію і навіть прийшли у робочій формі, мають рукавиці. Ми взагалі багато працюємо над екологічною темою у нашій школі. Ось контейнери для роздільного збору сміття встановили, щоб купити компостер з цими хробачками. Для дітей це буде цікаво, наші учні розумітимуть, що не все, що ми викидаємо – сміття, а дещо можна переробити. І не буде у нас такої ситуації, як в інших містах, які не знають, куди своє сміття завезти. Ми ж намагаємось розповісти, що сміття може бути навіть корисним.

Перед тим, як роздати учням лопати та саджанці, представники «Dekoplant» провели короткий інструктаж про те, як правильно поводитися із квітами. За тим, близько 30 школярів у яскравих помаранчевих рукавицях взялися до роботи. Садили троянди у 30-сантиметрові ямки, на відстані 40 сантиметрів.

Організація роботи учнів була чітко поділена: одні хлопці копали ями для майбутніх троянд, дівчата рівняли коріння та садили саджанці, після чого підходила третя група хлопців з відрами води. Між собою учні жартували: «Ось нас фотографують, мама побачить і зрозуміє, що я щось роблю, а дома ж я нічого не роблю». А за роботою своїх старших друзів з вікон школи постійно наглядали учні молодших класів.

Самі ж школярі розповіли, що залюбки погодилися долучитися до озеленення рідної школи і причина була не лише в тому, що акція відбувалась під час уроків з хімії, німецької мови та історії.

  • Школа дала рукавиці та лопати. Сказали, що головне посадити  троянди, – розповів Влад Гавриш.
  • Нас спитали, хто хоче йти і ми підняли руки. Не могли відмовити, бо ж любимо школу. Це не важко, ніби картоплю садимо, – жартує Нікон П’ясецький.

Однак, все ж учням повідомили те, що матеріал за пропущені заняття все одно необхідно буде вивчити.

Маркетолог компанії «Dekoplant» Олена Левицька розповіла, що вони планують продовжувати таку акцію надалі.

  • У минулих роках ми вже дарували місту троянди, щоб його озеленити. Цього разу понад півтисячі троняд віддаємо закладам. У планах  на наступний рік плануємо висадити кущі троянд біля «Палацу для дітей та юнацтва», третій рік поспіль надамо троянди Європейській площі, а також є ділянки біля фонтану «Рошен», де можна висадити квіти. Хочемо, щоб місто розквітло завдяки нашим трояндам.

Сьогодні школа отримала чайно-гібридні троянди, які виростуть заввишки до метра і будуть різних кольорів. Загалом, на висадку понад сотні саджанців троянд учні витратили майже два уроки, тобто півтори години. Розквітнути троянди мають вже влітку, а тому школярі зовсім скоро зможуть побачити результати своєї роботи.

Після акції у школі №10, організатори одразу поїхали до школи №4, де запланували висадити 50 троянд, адже там менша ділянка. Вже наступного тижня “трояндову естафету” приймуть у себе школи №16 та №29.

Фото Сергія Немирівського

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору