× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Незаконні затримання та нескладання протоколів: прокуратура виявила порушення в роботі вінницьких патрульних

У роботі працівників Управління патрульної поліції Вінниці прокуратура Вінницької області виявила порушення порядку затримання та доставлення громадян, складання протоколів про адмінправопорушення тощо. 

Як повідомляється на сайті структури, це з’ясувалося під час перевірки діяльності працівників УПП на предмет дотримання вимог законодавства про адміністративні правопорушення під час застосування заходів примусового характеру. 

Зокрема зафіксовано випадки безпідставного затримання громадян без складання протоколів про адміністративні правопорушення. “Інколи таке затримання та доставлення громадян є недоцільним, не виправданим у співвідношенні до накладених на правопорушників адміністративних стягнень” – йдеться у повідомленні прокуратури та наголошується, що такі випадки трапляються системно.

Наприклад 18 березня цього року за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 178 КУпАП (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п’яному вигляд) інспектор патрульної поліції доставив до Вишенського відділу поліції вінничанина, який врешті, згідно з постановою, сплатив штраф (51 гривню). Протоколу про адмінправопорушення складено не було.

Також відомо про затримання громадян за одне правопорушення, а притягнення до адмінвідповідальності за інше. Наприклад, за протоколом про затримання від 21 травня 2019 року патрульні затримали вінничанина за розпивання слабоалкогольних напоїв. Втім за постановою поліціянта цю особу притягнуто до відповідальності за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

Окрім того, прокуратура зазначає про випадки неповідомлення про затримання та фактичне місце перебування затриманої особи її рідним та близьким (порушення вимог статті 261 КУпАП). Також є непоодинокі випадки, коли працівники “патрульки” не роз’яснювали затриманим їхні права.

Зафіксовано порушення вимоги статті 264 КУпАП (огляд правопорушника здійснюється за участю понятих різної статті): 27 листопада минулого року затриманого патрульними чоловіка було оглянуто в присутності понятих жіночої статі.

Також повідомляється про випадки нескладання протоколу про адміністративне затримання правопорушника при застосуванні заходів забезпечення провадження в справі про адміністративне правопорушення. Наприклад, згідно акту начальника потягу сполучення Львів-Херсон, у грудні 2018 на залізничній станції Вінниця була висаджена з потягу та передана працівникам патрульної поліції п’яна жінка. У Лівобережному відділенні поліції на неї склали протокол про адмінправопорушення, проте протоколу про затримання – не було. “У той час як вільне її пересування було обмежено” – зазначають в прокуратурі.

Повідомляється також про випадки закриття проваджень у зв’язку з відсутністю складу адмінправопорушення, що свідчить про незаконність такого адміністративного затримання осіб.

Зафіксовано й несвоєчасне направлення матеріалів про адмінправопорушення для розгляду до суду та уникнення правопорушниками встановленої законом відповідальності, “оскільки працівниками патрульної поліції не враховується дотримується тримісячний строк накладення адміністративного стягнення судом”. Зокрема інспектор склав протокол 11 листопада 2018 року, а надіслав до Вінницького міського суду лише 25 лютого цього року.

Також виявлено факт незаконного притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця.

Вказані порушення стали можливі внаслідок невиконання окремими працівниками Управління патрульної поліції у Вінницькій області вимог законодавства про адміністративні правопорушення, а також за недостатнього контролю з боку керівництва патрульної поліції за роботою підлеглих працівників – зазначають у прокуратурі.

Відтак, за результатами перевірки на адресу керівництва Управління патрульної поліції міста Вінниці внесено документ прокурорського реагування з вимогою усунення виявлених порушень закону та притягнення винних осіб до відповідальності.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору