“Не зрозуміють по-хорошому, пояснимо інакше”: у Вінниці майданівці стали на захист пам’ятника Небесній Сотні. ФОТО

Сьогодні, 14 грудня до Вінниці приїхав десятий – останній – волонтерський потяг “Труханівська січ”, метою якого є об’єднання українців різних регіонів та волонтерська допомога бійцям на фронті.

Цього разу, серед іншого, їхньої метою стало розібратися в ситуації, яка виникла навколо майбутнього пам’ятника Небесній Сотні у Вінниці. А точніше – щодо спроб деяких політиків протидіяти його встановленню у місті.

По темі: Мегафон, штовханина і погрози “вбивати”: як обласні депутати не змогли проголосувати проти пам’ятника Небесній Сотні. ФОТО

  • На даний момент у місті є кілька негідників, які називають себе “майданівцями”, котрі виступили проти ідеї встановлення памятнику нашим героям. Я не бояся називати прізвища: це зокрема пан Воловодюк (Володимир Воловодюк, засновник медіа-центру “Власно”, – ред.), котрий раніше, разом з комуністами та Московським патріархатом займався антиукраїнськими провокаціями в місті, – говорить майданівець і один з лідерів потягу “Труханівська січ” Микола Бондар.

  • Він був у нас на Майдані деякий час козаком, а потім з ганьбою ми його вигнали. І зараз він, який понад чотири роки нібито збирав кошти на пам’ятник Шевченку у Вінниці (але зібрав тільки собі на джип), продовжує займатися подібними маніпуляцями. Я зараз повернувся з одного з підрозділів, котрий стоїть на передовій і роблю заяву від імені воюючих хлопців. Ці хлопці розуміють, що руками таких провокаторів здійснюється розкол між патріотами, що це сили реваншу. Тому я від свого імені та від імені бійців попереджаю: якщо такі як Воловодюк і Малиновський не припинять, якщо вони не зрозуміють по-хорошому, то ми їм потім пояснимо по-поганому, – сказав Бондар після покладання квітів до пам’ятнику Шевченку на одноіменній міській площі.

Читайте також: Кобзар VS Небесна сотня: у Вінниці досі сперечаються, де поставити пам’ятник на честь загиблих майданівців

За тим слово взяв молодий хлопець Роман, один з учасників Революції гідності, котрий втратив на Майдані руку та пережив кілька клінічних смертей. Він довго лікувався в Америці, на кошти діаспори йому зробили протез і пропонували назавжди лишитися в США. Однак Роман повернувся в Україну, а решту зібраних діаспорянами коштів Роман віддав на потреби армії:

  • Те, що зараз відбувається у Вінниці навколо пам’ятника Небесній сотні – це загальна технологія, яка зараз відпрацьовується по всій країні. Це намагання знищити память про нашу, ще таку нещодавню історію – це все відбувається заради російської імперської ідеї. Нехай не думають, що їм це зійде з рук, – каже хлопець.

Поки чоловіки давали коментарі журналістам, молоді дівчата, що приїхали до Вінниці з Лисичанська та Слов’янська ділилися враженнями про побачений у Вінниці пам’ятник Шевченку.

  • Це значно цікавіша скульптура, ніж у наших містах: він тут не старий, без цієї шапки. У наших містах він майже як Ленін, – кажуть, сміючись дівчата і озираються довкола: – І площа у вас тут дуже гарна!

Про “Шевченка-Леніна” згадала і матір вбитого майданівця Максима Шимка – Зоя Шимко. Інколи жінка не могла стримувати сліз:

  • Ви знаєте, стільки бруду, скільки на мене вилили за ці останні дні на Вінниччині – мабуть, ще ніколи не виливали. Звинувачували у продажності, ще у бозна чому… А я лише хочу, щоб пам’ять про мого сина, про всіх цих дітей, які загинули на Майдані за Україну, була вшанована. Бо це наші спільні діти вже: та кров, яка лилася тоді в Києві, вона змішалася в одну ріку – ті люди стали тоді рідними, і для нас вони стали рідними. Цим нелюдям, які сьогодні обливають мене брудом – їм легко говорити про Небесну сотню, про її пам’ятник, бо їхні діти не лежать там, де наші!– емоційно говорить жінка.

Зоя Шимку говорить, що опоненти меморіалу загиблим майданівцям у Вінниці часто банально розповсюджуть брехню: “Наприклад, в тій газеті Тетяни Редько – “33-му каналі” – писали, що мій син Максим встановлював те погруддя Шевченку на площі Героїв Небесної Сотні… Навіщо вона таке пише, адже Максим тоді був у Києві на Майдані?

Мені дуже дивно, що ініціатор цього процесу, тієї ганебної сесії – це партія “Батьківщина”. Адже нам особисто Тимошенко казала, що такого не буде. Ми сьогодні звертаємося з листом до Юлії Володимирівни, від імені всіх батьків загиблих дітей, аби вона вплинула на своїх партійців тут.

Вже наприкінці Зоя Шимко сказала і свою думку з приводу ще одного пам’ятника Шевченку, який опоненти меморіалу Небесній сотні хочуть встановити на Майдані Небесної Сотні у Вінниці:

  • Так, Тарас Шевченко – наш ідеолог. Але не треба перетворювати його на ідола. Не треба його ставити через кожен метр – чим це тоді відрізнятиметься від засилля пам’ятників Леніну в радянський час? Ці люди, які проти окремого меморіалу нашим дітям, пропонують зробити спільний пам’ятник Шевченку “з атрибутами”. Це хто “атрибути”? Небесна Сотня? Ви знаєте, мій син не хотів собі пам’ятників – він хотів жити! Але якщо він віддав своє життя за Україну – його потрібно гідно вшанувати, – сказала наостанок мати Максима Шимка.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору