Не євроремонт, а євростандарт: у Вінниці відкрили найкращу в Україні реанімацію. ФОТО

Сьогодні, 7 березня, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман разом з членами уряду та керівництвом Вінниці відкрили надсучасну реанімаційну в міській клінічній лікарні №1.

Реконструкція відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком та унікальним для країни обладнанням розпочалася ще у вересні 2016-го року. За цей час будівельники з різних куточків України зробили перепланування другого поверху, надбудову третього поверху для вентиляції, повну реконструкцію приміщень та заміну всіх комунікації та вікон.

 

За тим встановили німецьке обладнання від компанії “Drager”: зокрема “розумні” системи штучної вентиляції легень та подачі наркозу пацієнтові.

   

Подібного обладнання експертного класу не має жодна лікарня держави, на реконструкцію об’єкту загалом було виділено 45 мільйонів гривень з міського бюджету.

  • Ці системи дозволяють мінімізувати людський фактор під час введення хворому наркозу та інших “чутливих” процедур – говорить міський голова Вінниці Сергій Моргунов, котрий почав екскурсію главі Кабміну у приміщенні операційної.

За схожим принципом працює й інше обладнання, встановлене в лікарні. Завідувач відділення Ігор Петрович пояснює, що апарати штучної вентиляції легень також найсучаснішиі в Україні та одні з найкращих у світі:

  • Він сам аналізує стан пацієнта, стан його легень зокрема і обирає потрібний режим вентиляції. Як і у випадку з наркозом, тут також виключений людський фактор тобто помилка лікаря, – запевняє медик.

І відразу продовжує: усі тутешні лікарі перед використанням такої техніки пройшли відповідне навчання та отримали сертифікати, які дозволяють їм працювати на сучасних апаратах. “Ви просто подивіться на них – які вони компактні та мобільні: їх можна рухати по консолях в бік і регулювати по висоті. Це дуже важливо та зручно і, звісно, не порівняно зі старими, громіздкими та “відсталими” апаратами”, – каже Ігор Петрович. До медика звертається прем’єр:

  • Ігоре Петровичу, ви задоволені?
  • Я захоплений, якщо бути точнішим, – відповідає лікар.

За словами Володимира Гройсмана, подібна масштабна реконструкція стала можливою завдяки фінансовій децентралізації, що наповнило місцеві бюджети: “Коли мені кажуть, що в бюджеті того чи іншого міста немає грошей – я сприймаю це скептично. Грошей зараз вистачає, це не питання фінансів, це питання господарності або безгосподарності місцевої влади. Якщо на місці перебуває нормальна команда – будуть створюватися такі лікарні, людей будуть рятувати.

  • Українці сьогодні живуть у середньому на 7 років менше від європейців, тому такі проекти – це наш сьогоднішній приорітет. Зараз триває реформа, створюються госпітальні округи, і я вважаю, нехай до лікарні потрібно буде їхати на півгодини довше, але вона буде така, як ми бачимо тут.
  • Водночас, якщо мені чиновники на місцях будуть видавати бажане за дійсне, тобто “вдягати рожеві окуляри” та показувати просто відремонтовані приміщення замість реконструйованих центрів з новітнім обладнанням – то таке не пройде. Нам потрібні не євроремонти, а євростандарти.

За словами прем’єра, подібних операційних незабаром буде створено щонайменше 13 по всій країні, зокрема – в обласних центрах. Наступними великими медичними об’єктами у Вінниці, які збираються реконструювати, стануть лікарня Пирогова та лікарня швидкої допомоги.

Про це читайте згодом у наших наступних публікаціях.

Фото Андрій Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору