× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Не нудно, ситно і тепло”: на Вінниччині розпочались навчання підрозділів територіальної оборони. ФОТО

У Вінниці тривають навчання військовозобов’язаних оперативного резурву ІІ черги, яка входить до складу територіальної оборони. Призначення цих підрозділів у забезпеченні охорони та оборони у випадку загострення військового конфлікту. 

Сьогодні, 7 грудня, зранку по вулиці Гонти було декілька сотень чоловіків у формі та зі зброєю. Усі вони входять до підрозділів територіальної оборони Вінницької області. У житті хтось із них вчитель, хтось водій, дехто навіть сільський голова, але у разі необхідності – вони готові одразу брати зброю до рук та йти першими обороняти державні кордони та стратегічно важливі об’єкти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині планують сформувати бригаду територіальної оборони

Навчальні збори з підрозділами бригади територіальної оборони розпочали п’ятого грудня. У Вінниці, на вулиці Гонти, розташовано Управління 120-ої бригади територіальної оборони. Нині у навчаннях беруть участь майже 350 чоловік.

– З’явились всі, ще навіть надлишок був, – посміхаючись, розповів військовий комісар Олег Вінницький. – Бачите, люди вмотивовані, у них горять очі, вони знають, для чого прийшли і знають, що робити.

Такі збори відбуваються вже чотири роки і тому учасники бригади вже досить підготовлені, їм залишилось лише відновити свої навички. Завдання територіальної оборони полягають в охороні та обороні державного кордону України, несення служби на блокпостах, охорона державних та військових об’єктів, також передбачається забезпечення дотримання режиму воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Вінниччині за участі військових відбулись навчання «цивільних загонів»

До складу бригад територіальної оборони входять війсоковозабов’язані оперативного резерву другої черги, серед них є й ті, хто був учасником війни на Сході країни.

– Ми прибули добровільно, з моєї громади прибуло ще вісім чоловік. Я, як сільський голова, показав особистий приклад, тому що треба провести такі навчання, а тоді ми на території села ще сформуємо загін для того, аби бути впевненими, що люди навчані обороняти територіальну громаду і у разі складної ситуації – Україну також. Це буде приблизно 20-25 людей, – розповів учасник навчань і голова Зятковецької сільської ради Микола Керанчук. – Військовий досвід маю, 23 місяці був Афганістані, нагороджений Орденом Червоної Зірки, підполковник.

До речі, він не єдиний сільський голова, який бере участь у навчанні. Зокрема, лише з Гайсинського району прибули чотири сільських голови.

– Миколо, та ходімо! Вже окоп пора копати! – жартують його колеги, намагаючись перервати спілкування з журналістами.

Загалом, чоловіки кажуть, що всі здружилися та умови перебування їм подобаються. Протягом навчання усі знаходяться на державному забезпеченні: їм видали нову форму, у кімнатах, де розташували, є опалення і, що не менш важливо, годують також добре. Також їм у тимчасове користування видали зброю.

Вінничанин Олександр Мельник теж має армійський досвід. Розповідає, що на зборах руки згадують все, що колись умів.

– Родина не переймається, а чого? Ми ж тут всі на місці, а не десь далеко. Та й на зборах зустрічаєш дуже багато людей, з якими служив строкову службу. Тут не нудно. Головне, що ситно і тепло, – розповів Олександр Мельник.

– Сьогодні формуємо бригаду територіальної оброни на теренах Вінницької області. Відповідно до директиви Генерального штабу створимо сьогодні два загони, один буде розміщуватись тут, у Вінниці. Завдання, яке стоїть перед нами – протягом найкоротшого часу забезпечувати злагодження, відпрацювати практичні механізми взаємодії та забезпечити виконання тих завдань, які будуть поставлені перед загонами територіальної оборони, – зазначив очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій. – Я хотів би вам подякувати за ваше рішення, ситуація достатньо непроста, перед нами є серйозна робота. Ми повині зрозуміти дуже прості речі, що насправді від кожного із нас залежить спокій в наших сім’ях, наших домівках і можливість дивитися впевнено у завтрашній день.

Безпосередньо сьогодні відбуватимуться навчання з вогневої та тактичної підготовки. Також будуть нести службу на блокпостах, патрулювати на вокзалах, займатимуться тактичною та військово-медичною підготовкою.  Вже 11 грудня навчальний збір завершиться та чоловіки повернуться до своїх домівок.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору