Не квітами єдиними: у Вінниці відбудеться лекція про творчість Катерини Білокур

Катерина Білокур — одна із найбільш відомих і водночас незнаних українських художниць XX століття. Саме про її нелегкий життєвий шлях та творчість говоритимуть в креативному просторі «Артинов» вже завтра.

Критики називали Катерину Білокур геніальною, а батьки вважали дурнуватою та ламали її пензлики і полотна. Представниця наївного мистецтва та сильна духом жінка все життя боролась за право малювати. 16 травня о 18.30 в креативному просторі «Артинов» докторка історичних наук Ольга Коляструк прочитає лекцію «Катерина Білокур. Лікнеп з історії світової культури».

Здавалося б, усі чули це ім’я, а деякі навіть бачили роботи художниці, але здебільшого виникає асоціація з квітами. Хоча творчість Катерини Білокур має значно глибші художні виміри — це портрети, графіка, пейзажі, декоративні композиції, а також епістолярний жанр.

У роботах Катерини Білокур дійсно дуже багато квітів, саме вони принесли їй найбільшу популярність, адже завжди були на полотнах живі, з натури. Художниця нерідко поєднувала в одній картині весняні та осінні квіти. Художницю найбільше приваблювали олійні фарби. Вони здавались їй сліпучими, навіть їх назви звучать казково: кіновар світло- і темно-червона, кобальт темно-синій, ультрамарин, кадмій червоний, краплак темно-рожевий. Саме вони були її улюбленими кольорами. Пензлі художниця також робила сама і для кожної фарби мала свій пензлик.

За своє життя художниця створила лише близько сотні творів. І тільки в 1977 році в селі Богданівці відкрито меморіальний музей Катерини Білокур, на території якого встановлено пам’ятник.

Біографія Катерини Білокур надзвичайно яскрава і трагічна. Вона розповідає про долю геніальної жінки, яка хотіла займатись мистецтвом в українському селі на тлі важких політичних та історичних обставин ХХ століття.

Життєвий і творчий шлях талановитої художниці Катерини Білокур не має аналогів у світовому мистецькому просторі. Про це розповідається в книжці «Катерина Білокур. Я буду художником». Книга — це перше в Україні видання листів художниці, писаних як до творчих особистостей так і до працівників офіційних установ.

Про життя і творчість відомої української художниці було знято телепередачі, художня та документальні кінострічки. Найцікавіші сторінки усьогошляху Катерини Білокур і буде презентовано під час лекції.

Фото: Лтава, STYLEINSIDER

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору