Не бійся, перевірся: у Вінниці тестуватимуть на ВІЛ безкоштовно

У неділю, 21 травня, у Вінниці можна буде безкоштовно здати кров на ВІЛ-обстеження. Захід приурочений до Дня пам’яті померлих від СНІДу, який припадає на третю неділю травня.

З 11:00 до 20:00 у парку культури та відпочинку імені Горького, біля літнього театру, працюватиме пересувна лабораторія із безкоштовного та анонімного тестування крові на ВІЛ/СНІД. Про це пише УНН-Центр. А 23 травня з 10:00 до 18:00 обстежитися на ВІЛ-інфекцію можна буде в приміщенні залізничного вокзалу.

За інформацією Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України, ця  хвороба забрала більше 35 мільйонів людських життів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я та ЮНЕЙДС, у світі живе з ВІЛ-інфекцією близько 37 мільйонів людей. За оновленими оцінками щодо ВІЛ/СНІДу, в Україні на початок 2016 року мешкало 220 тисяч людей з ВІЛ усіх вікових категорій. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, станом на 1 січня 2017 року під медичним наглядом перебувало майже 133 тисячі ВІЛ-інфікованих осіб, з них кожен третій має діагноз СНІД.

  • В Україні активність епідемічного процесу ВІЛ-інфекції продовжує підтримуватись за рахунок прихованого компоненту. Майже половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), не знає про свій ВІЛ-позитивний статус (за даними медичного обліку). Щорічно близько третини ВІЛ-позитивних осіб залишаються поза медичним обліком. До того ж, четверта-п’ята частина ВІЛ-інфікованих, які перебувають на обліку, залишається поза медичним наглядом з різних причин кожного року. Більше 50% осіб віком 15 років та старше виявляються вперше на 3 та 4 клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, – повідомляють у Центрі громадського здоров’я МОЗ.

І хоча Вінницька область не є територією з високим рівнем поширеності ВІЛ, однак статистика теж невтішна. Центр громадського здоров’я МОЗ повідомляє, що в минулому році на Вінниччині збільшився відсоток передачі ВІЛ статевим шляхом. А найвищі темпи приросту смертності від СНІДу зареєстровано в тому числі у Вінницькій області.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, у 2016 році від СНІДу померло 3 253 особи проти 3 032 у 2015 році.

Фото dniprograd.org

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору