× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Назустріч вірянам: парламент подарував українцям новий вихідний і скасував старий

Народні депутати підтримали законопроект № 5496 про святкування Різдва двічі – 25 грудня та 7 січня, але виключили зі святкових днів 2 травня.

Як повідомляє “Українська правда”, за це проголосувало 238 народних обранців.

Голова комітету з питань соцполітики Людмила Денисова перед початком голосувань зазначила, що комітет розглянув дану пропозицію нардепів і підтримує його.

“Комітет звернув увагу, що є країни, які двічі святкують Різдво – Білорусь, Молдова, Ліван та Албанія. Тому ми теж можемо святкувати його і 25 грудня і 7 січня. Але при цьому в проекті трудового кодексу,  який майже прийнятий в цілому, є пункт про виключення 2 травня як святкового, неробочого дня. Думаю, це було б правильно”, – сказала Денисова.

Більшість представників від фракцій висловили підтримку за дану зміну, підкресливши, що таким чином Україна стане більш “європейською”.

“Ми не нав’язуємо церквам як і коли відзначати свої релігійні свята, але перехід на святкування Різдва за більш новим і точним Григоріанським календарем, 25 грудня, ознака європейськості”, – сказала нардеп від партії “Самопоміч” Ірина Подоляк.

Настоятель храму Матері Божої Ангельської римо-католицької церкви, отець Костянтин Морозов в ексклюзивному коментарі для Vежі так оцінив рішення парламенту:

  • Це крок назустріч визнання того, що Україна є багатоконфесійна. І що держава дійсно враховує релігійні побажання і потреби всіх своїх громадян, в тому числі і християн західного обряду. Для нас це дуже важливо, бо кінець року завжди був складним, коли наші студенти, особливо діти мали йти в школи і здавати екзамени. Вони завжди стояли перед моральною дилемою: одне з найбільших свят в церкві і екзамени. Тому держава таким жестом пішла назустріч багатьом вірянам, щоб не мати такої дилеми.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору