«Навчи добру»: у Вінниці презентували «зіркову» фотовиставку з дітьми-переселенцями

27 світлин, на яких можна побачити відомих українців та українок із дітьми, які вимушено покинули рідні домівки через війну – всі вони стали частину фотопроекту вінницького фотографа Костянтина Ревуцького.

Сьогодні, 26 грудня, в галереї XXI відкрилася фотовиставка вінницького фотографа Костянтина Ревуцького «Навчи добру». На світлинах відомі українські особистості разом із дітьми, які вимушено покинули власні домівки через війну на Сході.

Костянтин Ревуцький розповів, що давно хотів зробити подібний проект, але минулого року до нього звернулася Голова Українського інституту дослідження екстремізму Галина Герега та запропонувала зробити такий проект. Відомих особистостей обирали разом із Галиною, а маленьких героїв знайшли представники Українського інституту дослідження екстремізму. Зйомки 27 робіт тривали два дні в одній із київських фотостудій.

  • Для мене було важливо показати, що ці відомі люди такі ж прості і можуть навчити дітей добрим, красивим і корисним справам: співати, танцювати, лікувати, зніматися в кіно, грати в театрі, доглядати тварин тощо. Таким діткам важлива увага та розуміння. А з іншої сторони хотілося нагадати про відомих особистостей, яких багато хто з них не знає. Наприклад, Потапа знають всі, а от відомого письменника Івана Грача — ні. Мені хотілося, щоб цей проект в першу чергу був благодійним та просвітницьким, – говорить фотограф.

Вперше фотовиставку побачили у Києві ще навесні минулого року. Тоді, спочатку експозиція розташовувалася в Художньому центрі «Шоколадний будинок», а згодом і на інших локаціях. Більше року знадобилося Костянтину аби знайти партнерів та сили зробити її у рідній Вінниці.

Підтримати фотографа прийшли чиновники, митці, спортсмени та бізнесмени міста. А розпочалася фотовиставка із колядок у виконанні народного ансамблю «Барвінок».

Вже згодом на імпровізовану сцену вийшов голова ОДА Валерій Коровій та заступниця мера Галина Якубович. Валерій Коровій наголосив на тому, що у такі світлі, святкові дні потрібно творити більше добра і подякував Костянтину Ревуцькому та одному із головних меценатів – Володимиру Козюку за вклад у мистецтво та популяризацію соціальних проектів. 

Галина Якубович також акцентувала увагу на добрих вчинках, які може зробити кожен та важливості подібних соціальних проектів.

  • Думаю, що діти, які брали участь у цій фотовиставці, отримали частинку добра від тих, з ким фотографувалися.

  • Окрім цього, Валерій Коровій та Галина Якубович нагородили грамотами меценатів-вінничан, які долучилися до активного збору коштів для дітей-переселенців.

У перервах між нагородженнями меценатів та словами подяки організатору виставки для гостей виступало талановите молодше покоління.

Завдяки народній майстрині Вікторії Ніколаєнко  всі присутні мали змогу почути звучання унікального подільського інструменту у виконанні- ліри. А Валерій Коровій та Галина Якубович отримали у подарунок миски розписані традиційним подільським орнаментом.

Костянтин Ревуцький зазначив, що виставка триватиме до 14 січня, а далі, за можливості «переїде» у художній музей.

  • Мені хочеться, щоб більше людей, а зокрема, дітей побачили ці роботи і зрозуміли, що творити добро насправді дуже легко, – говорить фотограф.

Всі світлини зроблені на білому фоні, тут переважно немає зайвого реквізиту, а є щось більше – емоції відомих людей та маленьких дітей, для багатьох з яких це була перша фотосесія. Костянтин говорить, що працювати, як з артистами, так і з дітьми йому було цікаво і приємно, хоча і важко, адже терміни були досить зжаті.

Участь у фотопроекті взяли: космонавт Леонід Каденюк; співачка, народна артистка України Оксана Білозір; олімпійська чемпіонка Ірина Мерлені; телеведучий Костянтин Грубич; дизайнер Олена Бурба; актриса Ольга Сумська; патруль Національної поліції України; засновник першої IT-компанії в Україні Олександр Кардаков; Герой України, льотчик-випробувач Олександр Галуненко; олімпійський чемпіон, президент НОК України Сергій Бубка; гімнастка, олімпійська чемпіонка Стелла Захарова; письменник Іван Драч; скульптор Олег Пінчук; художник Володимир Козюк; телеведучі Ольга Бондарчук і Наталя Белашева; телеведучі Надія Матвєєва і Сергій Калінін; співак, переможець Х-фактора Дмитро Бабак; футболіст Владислав Ващук; танцівник Амадор Лопес; телеведуча Габріела Массанга; телеведучий Слава Соломка; олімпійський чемпіон Олексій Торохтій; співак, репер Ярмак; директор і художній керівник Київського національного академічного театру оперети Богдан Струтинський; радіо-ведучий, актор Андрій Джеджула.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору