× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

Нацбанк випустив сувенірну банкноту до 100-річчя українських паперових грошей

Нацбанк випустив сувенірну банкноту “Сто гривень” з нагоди відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та введення в обіг перших українських паперових грошей.

Про це повідомляється на сторінці Національного банку України. Сувенірна банкнота “Сто гривень” буде неплатіжною та відтворюватиме дизайн української банкноти номінальною вартістю 100 гривень, введеної в обіг 17 жовтня 1918 року.

Навесні 1918 року український уряд ухвалив рішення змінити назву вітчизняних грошей із “карбованців” на “гривні”, бажаючи підкреслити спадковість традицій державотворення з часів Київської Русі. Таким чином, за доби Центральної Ради в Україні почала діяти національна грошова система, хоча її формування відбувалося в складних умовах, – йдеться у повідомленні.

Вважається, що найбільш цінною з мистецької точки зору була банкнота номіналом 100 гривень. Її дизайн було розроблено українським художником-графіком Григорієм Нарбутом. На банкноті зображено великий вінок з квітів, овочів та пшениці. По боках стоять жінка у національному вбранні з серпом та снопом пшениці в руках та чоловік у фартуху, який спирається на молот. Композицію увінчує тризуб, обрамлений лавровим вінком.

Сувенірну банкноту “Сто гривень” виготовили на папері з водяним знаком (зображення герба). Її розміри 80х170 міліметрів. Загалом випустять 100 000 штук подібних банкнот, з них 50 000 штук у сувенірній упаковці. Над створенням сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Основне зображення лицьового боку сувенірної банкноти – банкнота 1918 року номіналом 100 гривень (лицьовий бік), ліворуч від якої написи: НЕ Є ПЛАТІЖНИМ ЗАСОБОМ (вертикальний напис), УКРАЇНА (угорі), До подій Української революції 1917 – 1921 (унизу); тризуб – історичний символ, який розташований на банкноті 1918 року, та рік друкування банкноти – 2018. Ліворуч від основного зображення (унизу) – оптично-змінне зображення 100 РОКІВ, колір якого під час зміни кута нахилу банкноти змінюється від золотистого до зеленого. Біля правого краю сувенірної банкноти розміщено частину наскрізного елемента 1918 сіро-синього кольору та латентне зображення 100,приховане в коричнево-фіолетовому квадраті, – повідомляє Нацбанк.

На зворотному боці сувенірної банкноти розмістили зображення зворотного боку банкноти 1918 року.

Стилізовані зображення прапорів під дією ультра-фіолетових променів світяться жовтим і блакитним кольорами.

Сувенірну банкноту “Сто гривень” можна придбати вже від сьогодні у  відділі касових операцій та реалізації нумізматичної продукції, відділах грошового обігу Департаменту грошового обігу Національного банку України в регіонах та в банках-дистриб’юторах.

Фото: НБУ

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору