“Народжені у вишиванці”: вінницькі судді подарували немовлятам вишиті сорочки. ФОТО

Мабуть, українські вишиванки не входять до переліку обов’язкових речей, які готують жінки перед народженням своїм дітей. Але про це подумали представники Феміди і сьогодні, 17 травня, подарували наймолодшим вінничанам власноруч вишиті сорочки.

Сьогодні, у третій четвер травня, відзначають Всесвітній день вишиванки і свої перші вишиті сорочки у подарунок до свята отримали Соломія та Іван, які народилися лише декілька днів тому. Вишивала сорочки власноруч секретар судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області Тетяна Шемета.

– Червне і чорне – це символічні кольори української вишивки. Взагалі, вишивка хрестиком є сакральною – це зв’язок з нашими предками, з попередніми поколіннями і це те, що дає нам самовизначення та ідентифікацію себе саме як українців, – розповіла суддя-майстриня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Родова броня: вінничани про свої вишиванки, які носять не лише на свята  

Першою подарунок отримала Соломія, яка народилась 13 травня. Для Олени Тавровської це перша дитина. Зізнається, що отримати вишиванку від суддів було досить неочікуванно.

– Це наша перша дівчинка, сподіваємось, що вже скоро випишуть. Це (подарунок – ред.) точно було неочікуванно, ми знали, що сьогодні таке свято. На жаль, тут я без вишиванки, а вдома і у мене, і в чоловіка є. Ми любимо ці свято та дотримуємось українських традицій. У доці, звичайно, ще не було вишиванки, тому дякуємо за подарунок.

Одразу ж у палаті вирішли приміряти подарунок, щоправда, сорочка виявилась дещо завеликою для 52-сантиметрової Соломійки, яка здалась не надто задоволеною від переодягань. Однак, щойно її одягнули – дівчинка заспокоїлась і уважно вдивлялась у камери та гостей.

– Ну що, тобі сподобалось? Як янголятко маленьке, – посміхнулась Олена, заколисуючи на руках доньку.

Другу вишиванку отримав Іван, який дещо молодший і народився 15 травня, але увесь процес дарування хлопчик просто проспав.

– Це буде перша його вишиванка, – посміхнулась Анна Дробот. – Всім вже запаслися, але вишиванки не було. В принципі я чекала, що син народиться раніше, але Іван вибрав свій день. Вишиванку обов’язково будемо носити. Вже, мабуть, коли будемо виписуватись одягнемо не ті речі, які я придбала, а вишиванку.

До речі, акцію таку проводять у Вінницькому районному пологовому будинку не вперше. Ще минулого року немовлятам дарували придбані вишиванки, але вже цьогоріч вирішили дещо змінити традицію. Суддя Тетяна Шемета розповіла, що вишивала сорочки лише тоді, коли мала гарний настрій та гарні думки.

– У нас така ідея виникла три роки тому, ми знали про це свято і дотримувались його традицій, навіть на роботу приходили у вишиванках. Але ця ідея спонтанно виникла у колективі і ми вирішили взяти участь в акції “Народжені у вишиванці”. Ми самостійно знайшли Вінницький районний пологовий будинок і вже третій рік приходимо саме сюди.

– Я люблю вишивати, вишиваю для своєї родини і вирішила ще й робити для немовлят. Загалом, вишиваю вечорами або у вихідні дні, коли немає релігійних свят. Іноді над візерунками можу думати місяць, а іноді тиждень. Якщо я зрозумію, що то потрібний малюнок – лише тоді починаю вишивати, а якщо мене щось бентежить, то намагаюсь знайти те, що буде мені до душі. Звичайно, я не могла сісти і вишивати протягом дня, тому ці дві вишиваночки були зроблені за зимові вечори, а потім їх віддали майстрині, щоб їх зшили.

До речі, у суді намагаються підтримувати зв’язок із родинами немовлят, яким подарували сорочки і вже через рік їх фотографують на згадку.

Фото Ольги Мірошниченко

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору