Намалювати літо та отримати подарунки: оголошено конкурс дитячих робіт

В кінці червня книгарня «Є» перетвориться на справжню дитячу галерею, а щоб стати її частинкою, маленьким вінничанам потрібно всього лише «знайти літо».

Літо — це час, коли діти, окрім відпочинку на вулиці, мають більше часу відпочити й художньо. Ініціаторка проекту «Вінниця читає дітям» Юлія Білик-Пташинська спільно з книгарнею «Є» оголошують конкурс дитячого малюнка «У пошуках літа». Юлія розповідає, що саме конкурсом малюнка хоче привернути увагу дітей до літнього читання та літніх книг.

  • Зараз багато яскравих і цікавих дитячих творів, ними треба ділитися. Нехай дітки у такий спосіб розкажуть про прочитані твори. Скажу, що для малят може бути ще одна приємність – всі роботи будуть виставлені у книгарні, наче в галереї. Я думаю, що це порадує не лише учасників, але й їх батьків, – розповідає організаторка конкурсу.

Учасниками цього конкурсу можуть бути діти до 14 років, а триватиме він з 10 по 30 червня. Звісно, краще, щоб малюнки були повязані із певними книгами, але це можуть бути просто літні асоціації, а в кожного вони різні. Роботи обовязково потрібно підписати та вказати на них контактні телефони батьків і принести безпосередньо у книгарню «Є» (Соборна, 89).

Юлія Білик-Пташинська розповідає, що взагалі любить поєднувати дитяче читання з чимось іншим і влаштовувати конкурси для малечі.

  •  Я б не стала обмежуватися читанням, як процесом прочитування твору. Для мене читання – це відпочинок, натхнення, навчання, креатив, новий досвід, творення нових світів. Читання можна поєднати будь з чим, тому не дивуйтеся, що цього разу я надумала читання поєднати з малюванням. Можливо, наступного разу я придумаю, як поєднати читання з архітектурою. А з приводу художнього смаку, безперечно, читання впливає на його формування. Гарний художній смак означає здатність отримувати насолоду від прекрасного, потребу сприймати і створювати прекрасне в мистецтві, а також проявляється у формі безпосередніх оцінок. І щоб навчити дітей давати, бодай якісь оцінки, необхідно вчити дітей бачити естетичну цінність творів, гармонію між змістом і формою. Це важливий момент у розвитку дитини, адже впливатиме на подальше її життя. І саме творчість у різних її проявах є засобом формування художнього смаку, – говорить організаторка.

Тому поки літні канікули лише розпочалися, маленькі вінничани мають чудову змогу долучися до конкурсу, а найкращі вже 1-го липня зможуть отримати подарункові сертифікати від книгарні «Є» та проекту «Вінниця читає дітям».

фото: Wikimedia Commons

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору