× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

“Нам є, що захищати”: біля Вежі військові з дітьми утворили мапу України. ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 23 серпня, відзначають День Державного Прапора України. Долучились до святкувань військовослужбовці та вихованці дитячого садочка, які разом підготували акцію у центрі міста. 

Ще до початку заходу на Європейській площі почав грати оркестр, а вінничани, які поспішали по своїх справах, зупинялись та почали знімати все на свої телефони. На площі біля Вежі було чимало військових, які просто відпочивали на лавках, спілкувались та пили каву і здавалось, що це зовсім не вони гратимуть основну роль у запланованому флешмобі.

За декілька хвилин на Європейську площу організовано прийшли дошкільнята у вишитих сорочках і глядачів навколо стало ще більше. Вручивши дітям маленькі прапорці, військові за руки вели дітей та ставали на заздалегідь намальований на землі контур України.

Зі сторони за всім спостерігали не лише перехожі, а й схвильовані батьки дітей, та ще прийшли представники духовенства. Дітлахи захоплено розглядали високих чоловіків у формі поряд, раділи (“о, солдати!”) та задивлялись на військовий оркестр. Однак, щойно залунала музика пісні “Нам є, що захищати”, дошкільнята швидко зібрались та почали підспівувати, марширувати і підтанцьовувати.

Нам є, що захищати,

Нам є, що берегти. 

Дніпро, Донбас, Карпати, простори золоті.

Нам є що боронити, як прийде грізний час,

Ми – України діти, вона одна у нас.

Наприкінці акції військові підхопили дітей на руки, які почали жваво розмахувати прапорцями, та всі розійшлись в дві протилежні сторони. Батьки ж та вихователі намагались швидко зорієнтуватись, куди саме пішла їхня дитина.

– Мадам, Ви дитину забули, – підвів військовослужбовець хлопчика до однієї із жінок.

– Це не моя дитина, – трохи розгублено відповіла жінка.

– А чия?

– Не знаю. Нехай стоїть тут, знайдеться.

Зрештою, за декілька хвилин всі діти та батьки дійсно знайшли один одного та жваво ділились враженнями від акції. Як прокоментував Vежі один із військовослужбовців Євген Щерба, з дітьми працювати було легко, хоча вони спершу дещо боялись чоловіків у формі, тим більше, що одна із репетицій відбувалась на території військової частини.

– Усі знають, що сьогодні свято – День Прапора. Ми по-своєму готувалися, до нас приходили дітки. Хотіли показати [своєю акцією – ред.] об’єднання і що військові це не злі, а добрі люди і ми теж можемо чомусь радіти. А діти – це ж теж завжди радість. Діти спершу боялись, а потім зрозуміли, що ці дядьки [військові – ред.] хороші, – посміхаючись відповів Євген.

Виконуючий обов’язки командира військової частини 3008 Національної гвардії України підполковник  Дмитро Сьомак розповів, що ця акція має на меті показати об’єднання держави та підкреслити те, що патріотичний дух українців нікуди не зникає. Спілкуватись із пресою він став, тримаючи на руках свою доньку, яка трохи розхвилювалась через надмірну увагу до свого батька від незнайомців.

– Ми довго думали, як організувати та провести цей захід і така ідея [залучити дітей – ред.] прийшла вперше. Діточки – це наше майбутнє, заради чого ми захищаємо цю державу та заради чого живемо. Моя донька теж учасниця цього флешмобу. Діточок ми привозили до себе на територію частини і проводили репетицію, тому що треба було підготувати дітей і не знали, як вони відреагують.

За словами завідувачки ДНЗ №77 Олени Шестопаль, готувались до заходу близько тижня, а участь у заході взяли вихованці садочка від чотирьох до шести років. Розповіла, що пісню до сьогоднішньої акції всі діти вивчили та вже навіть радо співають щодня вдома та у садочку.

Фото Марини Сербінович та Сергія Олійника

Читайте також: Свято наших кольорів: у Вінниці почали відзначати День Прапора. ФОТО

 

 

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору