Наймолодший рекорд: трирічна вінничанка стала наймолодшою художницею України

Під час презентації першої персональної виставки трирічної Анастасії Барчишеної також відбулося вручення диплому, який підтверджує те, що вона  є наймолодшою художницею України, яка малює у техніці реалізм.

14 картин маленької художниці, більшість з яких виконані у техніках реалізм та абстрактивізм, сьогодні були вперше продемонстровані на відкритті персональної фотовиставки в галереї «ХХІ».


Для трирічної Анастасії наявність стількох фото і –відеокамер та журналістів була досить неочікуваною та дивною, тому дівчинка переважно сиділа у мами Анни на руках, а мама в свою чергу розповіла про те, як юна художниця вперше почала малювати.

-Це може генетично, я їй постійно давала щось малювати, але помітила це вже точно в три роки, що чимось вона відрізняється від інших дітей. Я нещодавно відкрила свою художню школу і вона приходила до мене на уроки, бачила як я дітей навчаю. І одного разу вона сказала «я теж так хочу». Я її садила, ми сиділи півтори години і проводили урок як з дітками. І от так вона навчилася.

За словами Анни, дочка малює на рівні дітей 6-8 років і це не властиво дітям такого віку. Після того, як Анастасія намалювала першу картину, Анна вирішила придбати їй якісні матеріали  і продовжити навчання.

Загалом дівчинка малює з двох з половиною років і ніколи не покидає почату картину, а мама лише допомагає юній художниці з композицією.

-Я їй розповідаю, що “ось, наприклад, бузок в вазочці”, то я пояснюю на що вона має звернути увагу, для того, щоб вона побачила які кольори присутні та по композиції можу поради дати. Наприклад, ваза з бузком стоїть по центру, а не збоку. Інколи я їй нічого не пояснюю і вона сама це малює – я просто її залишаю і відходжу.

Для абстракцій Анастасія завжди має більше свободи. Мама-художниця дозволяє дівчинці виражати свої емоції і відчуття. Так, наприклад, перша намальована трирічною художницею абстракція – це емоція від нових фарб і полотна.

Всі 14 картин дівчинка намалювала за рік. На виставку сім’я привезла найкращі роботи юної художниці, а сама Анастасія сором’язливо зізналася, що улюбленим кольором є рожевий.

Мистецтвознавиця Оксана Колесніченко зазначила, що роботи Анастасії дуже яскраві та насичені і за такими талановитими дітьми майбутнє України.

Насправді картини юної художниці дуже яскраві та насичені барвами. Ліс, паска, квіти не схожі на роботи навіть восьмирічних дітей. Дівчинка має гарне відчуття кольору та своє бачення багатьох, здавалося би звичних, предметів. Загалом подекути реалізм перемішується із абрактивізмом, що додає роботам авторського стилю.

За свій талант і наполегливість трирічна Анастасія потрапила до Книги рекордів України, а сьогодні під спалахи десятків фотокамер отримала диплом. Напевно, маленька художниця ще не до кінця зрозуміла те, що отримала, але неоціненний досвід зіркової години вона не забуде точно.

На захід також прийшли родичі та друзі дівчинки, а тітка Людмила Станіславенко розповіла, що мистецький талант у них в сім’ї передається генетично, адже її бабуся дуже красиво малювала і дочка також займається мистецтвом.

Виставка юної художхниці тривати до 26 квітня у будні дні з 10.00 до 20.00, субота: 11.00 – 19.00, неділя: 11.00 – 18.00.

Вхід вільний.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Марина Однорог

Поділитись публікацією
Вгору