Найменший і найбільш економний: Вінниця добудовує четвертий Vin Way

За два тижні у Вінниці почнуть «обкатку» четвертого вінницького трамваю Vin Way. Перевозити пасажирів він зможе лише наступного року, а зараз завершуються роботи з його конструювання.

Четвертий Vin Way коштує сім мільйонів гривень, над ним працюють з вересня. На сьогодні роботи завершені на 90%. Для цього трамваю у Вінниці виготовили новий каркас, скло замовили в Білій Церкві, сидіння у Львові, а електричне обладнання – чеського виробництва.

img_8758

  • Ця система дає більше 30% економії електроенергії. У трамвай буде встановлено два блоки управління, тому, в разі відмови одного із них, вагон у будь-якому випадку зможе самостійно доїхати і не чекати допомоги від іншого трамваю,  – повідомив генеральний директор КП «Вінницька транспортна компанія» Михайло Луценко.

img_8779

Четвертий Vin Way буде дещо меншим за своїх попередників – лише 16,1 метрів в довжину та розрахований на 120 пасажирів, з яких сидячих місць – 24. Центральна частина вагону буде низькополою, з пандусом та двома місцями для людей на візках. Вагон також буде обладнаний зовнішнім та внутрішнім відеоспостереженням, мережею Wi-Fi, а відповідно до зауважень вінничан – покращено його теплоізоляційні та звукоізоляційні характеристики.

img_8771

На сьогодні на балансі підприємства «Вінницька транспортна компанія» перебуває 125 трамваїв, 165 тролейбусів та 62 муніципальних автобуси. Щоденно для обслуговування пасажирів на лінії виходять 74 трамваї, 131 тролейбус та 52 автобуси.

img_8826

У транспортній компанії вже мають плани на наступний рік. Так, за словами генерального директора ВТК Михайла Луценка, наступного року заплановано виготовити ще три трамваї Vin Way – два 16-метрових та один 30-метровий. На це з міського бюджету виділять 24 мільйони гривень. Також у транспортній компанії планують оновити п’ять автобусів та додатково закупити як мінімум два автобуси середньої місткості. Наступного року розпочнуть також капітальний ремонт тролейбусів, які закупили 2008 року.

img_8812

Вінницький міський голова Сергій Моргунов додав, що на сьогодні на балансі транспортної компанії є 30 списаних трамвайних вагони, які можна поступово переробити на Vin Way. А за словами Михайла Луценка, не лише вінничани оцінили якість робіт транспортної компанії, а й інші міста.

  • У нас робили кузов трамваю для Одеси і ще три вагони зробили для Кривого Рогу. А якщо буде попит на наші трамваї, то ми готові продавати також Vin Way.
Фото Андрія Завертаного

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору