Найбільший проект Вінниці: як будують новий корпус лікарні на Київській. ФОТОРЕПОРТАЖ

Головна лікарня Північного госпітального округу, яка має обслуговувати майже мільйон людей Вінницької області невдовзі матиме, найсучасніший корпус у Вінниці.

Проект загальною вартістю близько 260 мільйонів гривень – це наймасштабніший та найскладніший проект, який місто спільно з державою реалізовує на сьогоднішній день. Ідеться про добудову головного корпусу лікарні, де будуть розташовані чотири операційні, відділення інтенсивної та протишокової терапії, а також реанімації.

Ще одна відмінність цієї лікарні від інших – можливість заїзду автомобіля “швидкої допомоги” з пацієнтом безпосередньо в приміщення. Відтак хворого не потрібно буде транспортувати від авто до медзакладу через подвір’я, що особливо важливо у зимовий час – подібної можливості у Вінниці не має жодна медична установа.

Як розповів журналістам міський голова Сергій Моргунов, котрий сьогодні прибув на будівництво під час виїзної наради, окрім нової споруди головна перевага нових відділень – найсучасніше обладнання для терапії пацієнтів та підтримки їхньої життєдіяльності. Аби така техніка мала змогу ефективно працювати, персонал лікарні вже зараз проходить стажування у німецьких та італійських лікарів. Частина нової техніки вже працює і рятує вінничан.

 – І звісно, не менш важливе питання – це кадрове питання. Саме тому медики зараз проходять стажування за кордоном, аби повернутися до Вінниці вже з новими знаннями, – сказав мер міста.

Як розповів журналістам головний лікар Клінічної лікарні швидкої допомоги Олександр Фомін, таке оновлення лікарні – критично необхідне для міста.

  • Уявіть собі: за добу через нашу лікарню проходить близько 150 хворих. Лише операцій за рік ми проводимо близько 8,5 тисяч – це близько 30-ти оперативних втручань на добу. Але попри це, у нас є черга на операції. Тому наявність нових операційних, протишокових відділень та реанімації – це дуже необхідно.

Як пояснюють лікарі, нове обладнання часто без перебільшення вирішує питання життя і смерті. Так, за словами медиків, порівнювати ті ж самі апарати штучного дихання і нові, наприклад фірми Drager, просто некоректно.

  • Ця техніка сама підлаштовується під пацієнта, його індивідуальні потреби. Вони сама визначає, скільки потрібно кисню тому чи іншому пацієнту, а комусь треба і CO2. Апарат сам це визначає і регулює та подає сигнали в т.ч. молодшому медичному персоналу, – говорить п. Фомін.

Наразі в лікарні працює 642 працівника, з них понад 150 – лікарі. Протягом року клінічна лікарня швидкої допомоги обслуговує близько 50 тисяч пацієнтів.

Проект реконструкції передбачає створення на нульовому поверсі центрального стерилізаційного відділення та пральні, на першому поверсі – відділення екстреної медичної допомоги з протишоковим залом на шість робочих місць із сортувальною, лабораторно-діагностичними зонами. На другому поверсі розташуються сучасне відділення реанімації, третій поверх – це конференц зали з можливістю розгортання модулів реанімації. Також тут буде розташована зала телемедицини.

Завершення основних будівельних робіт відбудеться до кінця 2018 року. Їхня вартість очікувалася на рівні майже 64 мільйонів гривень, однак завдяки проведенню відкритих торгів вдалося зекономити майже 18 мільйонів.

Оздоблення та оснащення обладнанням має бути завершено до кінця 2019 року.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору