Надлишок допомоги постраждалим від вибухів передадуть в АТО

Сьогодні, 28 вересня, міські чиновники розповіли деталі надзвичайних подій, які відбувалися поблизу Вінниці 26-27 вересня.

Як розповів мер Сергій Моргунов, першочергово місто займалося евакуацією людей з Калинівської райлікарні. До Вінницької лікарні швидкої медичної допомоги було евакуйовано разом із працівниками райлікарні  150 осіб.

  • Ми надали 30 автобусів, які одразу виїхали туди, – каже міський голова. – Автобуси забирали людей з п’яти сіл та Калинівки і розвозили по пунктах евакуації.

Ще 50 автобусів були в резерві в разі необхідної додаткової евакуації населення.

  • Хмільник прийняв десь 1500, Козятин – теж так само. У шосту школу прийняли 136 осіб. У кого були діти -розселили в дитячому садочку №26. Думаю, що сьогодні о 15-й годині ДСНС дасть дозвіл на безперешкодний проїзд трасою. Також запустять пасажирські потяги через Калинівку.

А ще міський голова розповів, що досвід Балаклії допоміг уникнути більших руйнувань населених пунктів поблизу складів.

  • Після Балаклії були зроблені відповідні заходи на арсеналі. Тому було знешкоджено лише до 30% боєприпасів, що там знаходяться.
  • За 19 годин фактично локалізована пожежа. З 19:30 вже не було вибухів, але там ще тліли дерев’яні склади. Станом на дві години горіло 18 складів, але з них 9 були пусті. Це спеціально було зроблено після Балаклії, коли почали розділяти боєприпаси, чергуючи повні та пусті склади.
  • Сьогодні евакуйовані перебувають у двох готелях:  «Версаль» і «Південний Буг», – повідомив міський голова.

Міські чиновники також відзначили активність самих вінничан, які взялися допомагати в надзвичайній ситуації.

Заступниця міського голови Галина Якубович також наголосила, що продуктів зібрали чимало, тому усе «зайве» відправлять як допомогу в зону АТО.

  • Зараз евакуйованим практично нічого не потрібно. Тому що сьогодні ми маємо надію, що вони будуть уже у власних домівках. Ми їх порозвозимо. Продукти людям давали з собою навіть тоді, коли розселяли в готелі.
  • Усе те, що приносили вінничани до шостої школи, – ми передамо цієї п’ятниці в АТО.

Фото автора, головне – informator.news

Автор: Валерія Жовтун

Поділитись публікацією
Вгору