× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Замостянській розпочали висадку 210 дерев. ФОТО

Реконструкція першої черги вулиці Замостянської вже на фінішній прямій. Сьогодні, 2 листопада, на алеї почали займатись озелененням та висаджувати саджанці нових дерев.

Клени, сакури, горобини та сосни – усі ці дерева незабаром з’являться на вулиці Замостянській від площі Перемоги до вул. Стеценка. Сьогодні працівниці “Вінницязеленбуд” розпочали висадку дерев. Близько десятка жінок розкопували лунки, легко ставили саджанці та укріплювали їх для того, щоб алея з часом тішила око вінничан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Золотий кілометр” без сакур: мер Вінниці перевірив реконструкцію Замостянської та розповів про зміни

– Загалом висадимо 210 дерев – майже вдвічі більше, ніж було раніше. Це будуть різні породи кленів, також горобини, сакури, в одному місці висадимо шість сосен, – розповідає фахівець департаменту комунального господарства та благоустрою Леонід Демченко. – Грунт тут задовільний. Коли проводили попередні роботи, то бачили, що тут десь до півтора-два метрів чорнозему.

Раніше на алеї були липи, які росли понад 50 років і частина з них була визнана аварійними. Клени ж одні з тих дерев, які найкраще переносять міські умови, а це було важливою умовою при виборі насаджень. Тому саме цих дерев буде найбільше – 167 штук. Щодо сакур, то їх планують висадити на ділянці поблизу РАЦСу, загалом буде 7 дерев. До того ж, врахували технологію, яка дозволить у майбутньому, коли всі дерева розростуться, підняти їхні крони над трамвайними лініями.

Жінки, які сьогодні безпосередньо займалися висадкою нових дерев, розповіли, що хоч трохи працювати важко, але “така вже робота”.

– Ми тут і жінки, і чоловіки, і всі, – розповідають, сміючись. – Ми тут вже хто 20, а хто 30 років працюємо, то звичайно знаємо, як садити.

– Для краси міста, щоб було все гарно, щоб було зелено, – додає працівниця Марія.

До саджанців жінки підливають добрива, їм підвозять землю, аби засипати лунки. Поряд інша жінка, Ліна,  молотком забиває дерев’яний кілок – для укріплення дерев.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Асфальт замість плитки та подвійні лавки: як у Вінниці реконструюють Замостянську. ФОТОРЕПОРТАЖ

Саджанці нових дерев, яким від 8 до 14 років, купували у розсаднику у Києві. Один клен сьогодні, за словами Леоніда Демченка, коштує близько трьох тисяч гривень. Завершити висадку дерев по вулиці Замостянській планують протягом наступного тижня.

Фото Ольги Мірошниченко

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору