На вінницькій висотці “ростуть” золоті яблука: два нових мурали готові на 40%. ФОТО

Поки вінничани милуються першим завершеним у цьому році масштабним муралом “Спрямованість”, що на Коріатовичів, 155, художники не спиняються, адже за планом мають завершити до Дня міста ще 4 малюнки на багатоповерхівках.

Так, у неділю розпочали створювати одразу два мурали на будинку №28-а по вулиці Амосова.

Це малюнки “Слов’янка” (авторка  Тетяна Чубар) та “Плідність” (автор Володимир Ходак), котрі перекликаються один з одним та разом створюють довершену картину. Щоправда, як і минулого разу, продовжувати роботу художникам завадила погода.

Балетна відповідь Цюриху, слов’янка і золоті яблука: якими будуть 5 нових муралів на вінницьких висотках

«Слов’янка» перегукується із назвою мікрорайону, де розташований цей будинок, і є присвятою йому. На цьому малюнку зображена дівчина слов’янської зовнішності, але не можна точно сказати – вона українка, чи вона з Чехії, чи з Польщі або ж будь-якої слов’янської держави.

Дівчина малює і з-під її пензля народжуються дерева. Плавно малюнок перетікає в інший мурал – «Плідність» – тут вже зображено дерева із плодами. Це – яблука, і вони будуть виконані золотою фарбою. Це метафоричні яблука – вони означають продукування якихось цікавих ідей, думок і сенсів та є уособленням того золотого часу, який потрібно вичекати і вловити, аби ці ідеї стали плодами.

  • До вчорашнього вечора все було добре, але почався вітер і дощ. Вітер заважає працювати на висоті, фарби розтікаються, тому чекаємо, коли погода “дасть добро”. Малюнки ми створюємо паралельно, на сьогодні вони готові на 40%. Загалом це дуже складна робота, адже ми працюємо із різними фарбами – акриловими, аерозольними, фасадними, художніми., – розповів Vежі куратор проекту “VIN ART CITY”, керівник “Лабораторії актуальної творчості” Олександр Никитюк.

Мурали проти води: частину “Спрямованості” на Коріатовичів змило дощем. ФОТО

Працюють над муралами п’ятеро художників: Олександр Никитюк, автори проектів Тетяна Чубар та Володимир Ходак, а також Олександр Марченко та Ольга Гайовик. Кажуть, що мешканцям будинку подобається малюнок.

  • Ми з ними організували зустріч, вони фактично нічого не змінювали, просили дещо змінити колір та спростити пару елементів. Також на малюнку “Плідність” з’являться три птахи, – каже Олександр.

Після цього художникам залишиться створити ще два мурали на будинках  № 132-а та №138 по вулиці Келецькій. Сподіваються, до Дня міста встигнуть. Однак, останнє слово буде за погодою.

Фото Андрія Завертаного

Автор: Віталія Мазур

Журналіст

Поділитись публікацією
Вгору