На Вінниччині знищено 7 будинків внаслідок вибухів. Область приймає допомогу з Харківщини та Житомирщини

Станом на зараз на військових складах біля Калинівки підтримується висока температура, однак немає активного полум’я, тож пожежа наразі не несе загрози для цивільного населення.

Про це сьогодні, 28 вересня, під час сесії обласної ради повідомив заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко.

За його словами, евакуація основної частини населення (23 тисячі осіб) з ймовірної зони ураження відбулася протягом двох годин. Мешканців відвезли на безпечну відстань у понад 25 кілометрів.

  • Для всіх людей було організовано гарячу їжу, теплий одяг та дах над головою. Пізніше була друга хвиля евакуації, коли з небезпечних місць вивезли ще 4 тисячі людей. Окрім Вінниці нас в цьому підтримали Хмільницький та Немирівський райони, котрі надали свої санаторні об’єкти під евакуацію населення.

Над ліквідацією наслідків наразі працюють військові з 5 областей: бронетехніка, шість пожежних танків, військова авіація, котрі здійснили 19 скидів води на пожежу. В зоні ураження працює 275 поліцейських, які забезпечують правопорядок та попереджають випадки грабежів та мародерства.

За словами Гижка, наразі Вінниччина приймає гуманітарну допомогу з інших областей України: зокрема першими відгукнулися представники Харківщини та Житомирщини. Наразі Вінниччина приймає гуманітарну допомогу в продуктах харчування та будівельних матеріалах.

  • Попри все ми просимо мешканців утриматися від швидкого повернення в домівки, які перебували в зоні ураження: наразі там працюють сапери і після обіду вони мають завершити обстеження 5-кілометрової зони навколо місця вибухів. Ми розуміємо, що люди повертаються самотужки, тож ми просимо мешканців повідомляти ДСНС про снаряди на вулицях, – сказав Андрій Гижко. З його слів, уже отримано 178 викликів щодо виявлення мін та снарядів.

Андрій Гижко також зазначив, що наразі є інформація про 7 знищених будівель внаслідок вибухів. Невдовзі, по мірі повернення людей у власні помешкання, цивільні комісії будуть проводити обстеження та призначати компенсації щодо поновлення житла або придбання нового.

Також поточну ситуацію в Калинівці прокоментував Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він зазначив, що на складах ще триває тління боєприпасів, втім – вибухи практично припинились, а ситуація – контрольована.

Автор: Андрій Качор

Головний редактор Vежі

Поділитись публікацією
Вгору