× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині знову зростає захворюваність на кір

На Вінниччині почастішали випадки захворюваності на кір. У порівнянні із попереднім тижнем, кількість хворих збільшилась на 30%.

“Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що впродовж останнього тижня, за оперативними даними, в області захворіли на кір 17 осіб, із них четверо дорослих та 11 дітей. Для порівняння, у попередній тиждень хворіло дещо менше громадян – 12 осіб, з яких десять – діти.

Загалом, з початку року на території Вінницької області області зареєстровано 3878 випадків кору. Серед захворілих 2157 дітей. Рівень захворюваності склав 247,2 випадки на 100 тисяч населення, що значно вище, ніж загалом по Україні (133,9 випадків на 100 тисяч населення).

Випадки кору реєструються у всіх адміністративних територіях області. З початку року найбільше людей перехворіли у Вінниці (1 234 особи). Також багато випадків було зареєстровано в районах:   Хмільницькому (220 осіб), Вінницькому (221 особа), Козятинському (202 особи), Барському (191 особа), Калинівському (147 осіб), Літинському (136 осіб),  Шаргородському (122 особи) та Тиврівському (117 осіб).

До речі, з усіх захворілих 64 % не були щеплені проти кору. Лікарі ж нагадують, що єдиним ефективним засобом профілактики кору є вакцинація. Наразі в усіх лікувально-профілактичних закладах області, які проводять щеплення, є в наявності достатня кількість комбінованої вакцини проти кору. Станом на сьогодні ще залишається 24882 доз вакцини КПК.

На сайті Міністерства охорони здоров’я України наголошують, що вірус кору надзвичайно заразний та швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період хвороби (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить від 6 до 21 дня, а потім починається період захворювання з такими симптомами, як висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей, пронос та блювота. Вже на 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до чотирьох тижнів та навіть більше. Важливой те, що кір має ускладнення та може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору