× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині збудують ще три сонячних електростанції (виправлено)

Оновлено о 19:15: 

Як з’ясувалося, насправді йдеться про Ладижинську ОТГ в Черкаській області. Наразі з першоджерела інформації – офіційного сайту Вінницької ОДА – дану публікацію видалено. 

 

У Ладижинській ОТГ планують розпочати роботу два крупних інвестори. Зокрема, на території громади планують побудувати три сонячні електростанції та вже будують ринок. Загальна сума інвестицій складатиме 62 мільйони гривень, з яких понад 30 мільйонів гривень піде на станції.

Як повідомляють на сайті Вінницької ОДА, інвесторами стануть ТОВ «Енерго Імпульс Україна» та ТОВ «Агропромисловий комплекс Насташка». Зокрема, діяльність ТОВ «Енерго Імпульс Україна» дозволить створити понад 40 робочих місць в Ладижинській ОТГ уже до кінця 2019 року.

Як повідомляє Вінницька ОДА, з посиланням на Сергія Цоколенка, голову Ладижинської ОТГ, ТОВ «Енерго Імпульс Україна» планує побудувати на території Колодистенської сільської ради три сонячні електростанції. Це створить 42 робочих місця для мешканців громади уже до кінця цього року. Загальна площа, виділена під станції складає понад 77 гектарів. Проект планують реалізувати в 2019-2020 роках. Сума вкладених інвестицій – понад 30 мільйонів гривень.

Підкреслюється, що наразі керівництво товариства взялося облаштовувати власним коштом ринок у селі Колодисте. І уже до кінця цього року тут планують вирівняти виділену під ринок земельну ділянку, встановити огорожу, а також змонтувати тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності.

Одним із найбільш ефективних джерел залучення громадами коштів є встановлення сонячних панелей на території ОТГ. Окрім прямих платежів до бюджету (прибутковий податок з громадян, які працюють на підприємстві, і податок на землю), реальна можливість отримати і додаткову допомогу у вигляді разових внесків та платежів інвесторів.

Не говорячи про інші позитивні моменти: нові створені робочі місця, замовлення на послуги у місцевих виробників, покращення інвестиційного іміджу ОТГ, – передає прес-служба Вінницької ОДА, з посиланням на Григорія Перерву, радника з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Як повідомляють на сайті з посиланням на Миколу Гулька, радника з питань місцевих фінансів Черкаського ЦРМС, власні доходи у бюджеті Ладижинської ОТГ затверджені на 2019 рік в сумі 34,2 мільйона гривень, проте з них 7,1 мільйона гривень – це акциз із палива, який з 2020 року повністю буде зараховуватися до Державного бюджету. Тож співпраця з інвесторами може допомогти з компенсацією таких втрат наповнення місцевого бюджету.

Ілюстративне фото – ТСН

 

Читайте також:

На Вінниччині планують побудувати 18 СЕС до 2021 року

Сонячне скло України: у Вінниці відкрили завод з виробництва сонячних панелей. ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору