На Вінниччині заснували премію для письменників-фантастів

Премія орієнтована на молодих авторів-фантастів з усієї України та заснована на честь відомого вінницького письменника-фантаста Ігоря Федорова. 

Як повідомляє видання «День», на знак вшанування пам’яті вінницького письменника-фантаста Ігоря Федорова Вінницька обласна організація Національної спілки письменників України вирішила заснувати літературну премію його імені.

Премію вручатимуть щорічно напередодні роковин смерті Ігоря Федорова, а саме 25 травня. Орієнтована вона на молодих авторів-початківців з усієї України. Твори вже можна надсилати на електронну адресу голови Вінницької обласної організації НСПУ (vadvit-8@ukr.net) Вадима Вітковського. Прийом конкурсних робіт триватиме до 1 травня 2019 року. Відбіром конкурсних робіт займатимуться письменники, друзі та мати Ігоря Федорова. Переможців визначатимуть у двох преміях: перша – п’ять тисяч гривень, друга – три тисячі.

– З пропозицією заснувати премію імені нашого земляка Ігоря Федорова для фантастів-початківців виступило вінницьке письменництво та мама Ігоря. У цьому жанрі нині працює дуже мало молодих літераторів, а як показує час, креативність наших авторів цінується у світі. Отож, хочемо підтримати яскравих і талановитих письменників, які працюють в цьому жанрі», – повідомив виданню «Укрінформ» Вадим Вітковський.

Довідка: Ігор Федоров – український письменник-фантаст, сценарист, журналіст і перекладач з англійської мови. Народився і майже все своє життя прожив у Вінниці. В 1989 році вийшла друком його перша збірка фантастичних оповідань «Відкриття». Разом з іншими письменниками заснував вінницький клуб любителів фантастики (вінницький КЛФ «Лабораторія»). Ігор Федоров провів кілька всесоюзних зльотів любителів фантастики «Віннікон». Автор збірки дитячих казок «Казки дивного лісу» (1996) і книги віршів «Кощуна» (1999). Переклав на російську мову роман американської письменниці Джейн Йолен (Jane Yolen) «Карти смутку» (Cards of Grief, 1984). Автор статей про «Вервольф».

Фото: myvin, головне – УП

 

 

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору