× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині зафіксували стадо з 95 червонокнижних зубрів. ФОТО

Екологи та єгері зафіксували у Хмільницькому лісовому господарстві стадо з 95 зубрів, яке поділилося на дві частини. Червонокнижних тварин забезпечили охороною та кормами.

На сайті Вінницької облдержадміністрації повідомили, що в області зубри європейські з’явилися понад 40 років тому. Їх тоді, у кількості шести особин, завезли з Волині, й тепер стадо налічує 95 червонокнижних тварин.

Нагадаємо, що на початку 2018 року зубрів нарахували 93, і тоді це була найбільша популяція в усій країні.

Читайте також: Вінницькі зубри за рік з’їдять корму на 160 тисяч 

У повідомленні йдеться, що Вінниччина стала гарним притулком для проживання та розмноження цих травоїдних гігантів, популяцію яких, після майже повного винищення, відновили в штучних умовах та повернули у природне середовище. Наразі спеціалісти Хмільницького лісгоспу забезпечують їх охороною та кормами, згідно раціону й норм споживання.

Відомо також, що переважна більшість зубрів Вінницької області мешкає на території трьох лісництв і прилеглих до них польових та лісових угідь. Ареал поширення складає близько 32 тисяч гектарів, однак в останні роки площа, де зазвичай перебуває стадо, становить близько 12 тисяч гектарів. В облдержадміністрації зазначили, що щільність тварин впродовж року є непостійною і залежить від кормової бази.

Щороку з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділяють кошти на підтримку, переважно підгодівлю й догляд за стадом. Значний вклад у підгодівлю тварин вносять спонсори. Підгодівля тварин зимою є одним із способів досягнення рівноваги між завданням збереження біотичного різноманіття та господарськими інтересами місцевого населення (джерело – vin.gov.ua).

Читайте також: Як на Вінниччині розводять зубрів для всієї країни. ВІДЕО 

Фото – vin.gov.ua
Ілюстративне фото – hommelibre.blog.tdg.ch

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору