× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині зафіксовано новий спалах африканської чуми свиней

На Вінниччині знову зафіксований спалах африканської чуми серед свиней. Лише на одній свинофермі в селі Шосанське, на Козятинщині, вже було вилучено і спалено понад тисячу свиней. 

Як повідомляється на сайті Козятинської РДА, 22 травня керівник СТОВ “Хлібороб” “повідомив фахівців районної ветмедицини про загибель 11 свиней. Відібраний патологічний матеріал було направлено для проведення вірусологічного дослідження у випробувальний центр Вінницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби, де підтвердили захворювання тварин на АЧС. Було з’ясовано, що падіж свиней тут почався ще з 19 травня. Станом на 23 травня загинуло 24”.

Вже 23 травня  “відбулося екстрене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Козятинській РДА, за участі начальника ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій обл. Григорія Сидорука, керівництва району та всіх причетних служб, де обговорено першочергові заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення розповсюдження хвороби. Затверджено план з ліквідації АЧС, виконання яких розпочалося негайно”. Чиновники висувають версії, що вірус на ферму могли привезти закупівельники.

Водночас відповідальні чиновники заявляють, що у приватному секторі свиней поки не вилучатимуть. “Наразі в селі подворовий обхід здійснюють фахівці ветмедицини, проводячи клінічний огляд поголів’я”, – ідеться на офіційному сайті.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору