× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині з початку року зафіксовано 5507 випадків домашнього насильства

Понад 5000 заяв про випадки домашнього насильства надійшло до поліції Вінницької області з початку 2018 року, з них 14 повідомлень – від дітей. 

Як повідомляють у відділі комунікацій поліції Вінницької області, з початку року надійшло 5507 заяв та повідомлень щодо домашнього насильства. З них 5049 подані жінками та 14 – дітьми. За результатами розгляду звернень відкрито 46 кримінальних проваджень, у яких постраждали 2 дитини та 33 жінки.

Поліцейські виявили понад 3500 адміністративних правопорушень за фактами вчинення домашнього насильства. Зауважимо, що лише зпочатку року було поставлено на облік 2982 особи, які вчинили домашнє насильство, з яких 2 680 – чоловіки, 299 жінок та троє неповнолітніх.

Для порівняння, за весь 2017 рік надійшло понад 7,8 тис. повідомлень громадян за фактами скоєння сімейно-побутових конфліктів, з них 90% (більше 7 тис. осіб) – від жінок, майже 9% (700 осіб) – від чоловіків та 1% (77 осіб) – від дітей. За останні п’ять років у поліції відзначають тенденцію збільшення таких звернень щороку на 6-9%. Станом на 1 лютого 2018 р. на обліках в органах поліції перебувало 4550 кривдників, з яких 4114 – чоловіки, 630 – жінки та 6 – неповнолітніх.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світлана Дубина: «У домашньому насильстві родичів немає»

З метою виявлення прихованих фактів домашнього насильства, у Вінницькій області діють чотири мобільні бригади, до складу яких входять поліцейські, психологи та соціальні працівники. Найбільше фактів насильства зафіксовано у сімейному середовищі – між подружжям, батьками і дітьми.

При будь-якому з проявів сімейного насильства необхідно негайно звернутись за допомогою у поліцію. При отриманні такого повідомлення, поліцейські застосують невідкладні заходи та притягнуть агресора до відповідальності, яка передбачена законом.

До речі, за це передбачено адміністративну відповідальність згідно ст.173-2 КУпАП (вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі) або кримінальну відповідальність у залежності від наслідків відповідно до ст.125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження) , ст.. 122 ККУ (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження), ст. 123 ККУ (умисне тяжке тілесне ушкодження), ст.115 ККУ (умисне вбивство).

Головне фото – lyndahinkle.com

Автор: Дар'я Гоц

Поділитись публікацією
Вгору