× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині висадили плантацію волоських горіхів площею майже в тисячу гектарів

У Могилів-Подільському районі висадили промислову плантацію волоських горіхів, територія “горіхового” саду займає майже тисячу гектарів та розташовується на території сільських паїв.

Як йдеться на сайті “Голос України”, дерева волоського горіха ростимуть у селах Кремінне та Яришів, що у Могилів-Подільському районі. Плантація горіхів ростиме на більше ніж 400 паях місцевих жителів, які передали свої землі в оренду інвестору.

У повідомленні пишуть, що хоча дерева почнуть плодоносити тільки через п’ять років, уже створено 60 робочих місць для місцевих жителів, а ще більше працівників залучать під час врожаю. Інвестор платитиме за оренду землі селян весь час поки горіхи зріють аби дати свої перші плоди. Кажуть, розмір оренди вищий, ніж у середньому по області.

З початку 2019-го в агропромисловому комплексі регіону реалізовано 18 інвестиційних проектів. За цей час інвестори вклали у розвиток АПК майже півмільярда гривень, що дало можливість створити у сільській місцевості 216 нових робочих місць. За інформацією директора департаменту агропромрозвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Миколи Ткачука, збудовано п’ять зерносушарок, одна з яких працюватиме на альтернативних джерелах енергії, стали до ладу два нові зерносховища, пункт первинної переробки зерна.

Автор: Олеся Яненко

Поділитись публікацією
Вгору