× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині вирощували соняшники на пам’ятці археології епохи бронзи

Законодавство України забороняє господарювання на пам’ятках історії, однак не всі підприємці зважають на це. Одне з товариств Вінницької області вирішило вирощувати соняшники та самовільно зайняло землі, серед яких яких була пам’ятка археології місцевого значення.

Раніше VежA писала про те, що на Вінниччині неодноразово страждали скіфські кургани – їх  розкопували та грабували “чорні археологи”, а аграрії засіювали горохом чи буряками.

Тепер від самовільного захоплення земельних ділянок постраждало поселення епохи бронзи ХІІІХ ст. до н.е. – територію пам’ятки археології місцевого значення засіяли соняшниками. Ця ділянка, відповідно до ст. 53 Земельного кодексу України, відноситься до земель історико-культурного призначення та має статус особливо цінних земель.

Прокуратура Вінницької області повідомляє, що одне із товариств Вінниччини самовільно використало у своїй підприємницькій діяльності земельні ділянки загальною площею 16 га для посіву соняшника, серед них була й пам’ятка археології.

Суд задовольнив позов Немирівської місцевої прокуратури та стягнув майже 45 тисяч гривень в рахунок відшкодування шкоди, заподіяної державі самовільним зайняттям земельних ділянок, що розташовані на території Марксівської сільської ради Немирівського району.

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору