× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

На Вінниччині вироблятимуть тротуарну плитку зі сміття

В Іллінцях Вінницької області, невдовзі планують запустити виробництво тротуарної плитки і покрівельної черепиці з пластикових відходів.

Як повідомляє видання “UBR”, “26 червня місцеве комунальне підприємство, яке курує питаннями благоустрою, оголосило тендер на майданчику Prozorro – хочуть набути комплект необхідного для фабрики обладнання вартістю 2,6 млн грн. З місцевого бюджету на проект виділяють 400 тис. Грн. Решта покриють за рахунок коштів з області.”

За словами директора місцевого КП «Добробут» Юрія Вишневського, ідея відкрити в місті міні-завод з’явилася, коли влада задумалася над питанням, що робити з пластиковими відходами. У місті налагодили систему роздільного збору сміття і відкрили сортувальний комплекс. Однак в Україні є попит далеко не на всі вторсировину.

«Зараз ми відправляємо на звалище близько 40% відходів. В основному органіку і те, що не піддається очищенню. Решту сортуємо. Але продаємо з цього обсягу лише близько 15%, переважно пластикові ПЕТ-пляшки. А ось на пластик, наприклад, від косметики, покупців в Україні немає. Його ми і плануємо використовувати для виробництва плитки. Будемо сортувати, мити, подрібнювати і потім готувати суміш з 70 частин піску і 30-ти – пластику», – розповів про проект керівник КП.

Наразі місцева влада розраховує використовувати продукцію для власних потреб – кластимуть плитку в населених пунктах, що входять в місцеву ОТГ. Але якщо буде вистачати сировини і з’явиться попит – готові продавати надлишок.

Читайте також: У Вінниці відкрили першу станцію “глибокого” сортування сміття. ФОТО

Автор: Vежа

Адміністрація сайту

Поділитись публікацією
Вгору